آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217145
تاریخ انتشار : 22 مرداد 1396 12:5
تعداد بازدید : 1152

آزمایش خون و ادرار با گوشی ممکن شد

با اختراع یک ابزار ارزان قیمت و اتصال آن به گوشی به زودی برای انجام آزمایش های مختلف دیگر نیازی به مراجعه به آزمایشگاه و صرف هزینه های کلان نخواهید داشت.

فارس- محققان دانشگاه ایلینویز، وسیله ای 550 دلاری ساخته اند که با استفاده از چاپگرهای سه بعدی قابل تولید و چاپ کردن است و می توان آن را در کنار گوشی هوشمند برای انجام آزمایش های گوناگون خون، بزاق دهان، ادرار و غیره به کار گرفت.
دقت این روش نیز به دقت روش های آزمایشگاهی متداول اعلام شده است. دستگاه مذکور که TRI نامیده می شود، به واسطه گروهی از پژوهشگران دانشگاه ایلینویز تولید شده و می تواند مایعات مختلف بدن را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد.
برای این کار مایعات مورد نظر در درون یک کارتریج microfluidic قرار می گیرند و با استفاده از فلاش ای ای دی گوشی یا دیود لیزر سبز دستگاه مذکور، نمونه مذکور بررسی می شود. تحلیل نمونه با دوربین گوشی و فلاش آن و با استفاده از یک برنامه موبایلی خاص صورت گرفته و نتیجه آن به سرعت در دسترس کاربر قرار می گیرد.
سرعت و دقت بالا مهم ترین مزیت استفاده از این روش اعلام شده است، البته هنوز تا تکمیل این روش و استفاده عمومی از آن به زمان قابل توجهی نیاز است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :