آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217138
تاریخ انتشار : 22 مرداد 1396 11:47
تعداد بازدید : 1129

چرا آیفون 8 گران است

این روزها قمیت آیفون 8 حاشیه ساز شده و بازار شایعات درباره این گوشی داغ است.

فناوران - تا چند ماه پیش اخباری منتشر شد مبنی براینکه آیفون قرار است با قیمت 1000 دلار راهی بازار شود، اما بعد دوباره گفته شد که این آیفون با قیمتی بیشتر از 1200 دلار به بازار عرضه می شود. 
این در حالی است که تا پیش از این گران ترین آیفون تقریبا قیمتی برابر با 800 دلار داشته است.
اما آیا این آیفون گوشی گرانی است و قیمتی که برای آن تعیین شده منطقی است؟ آیا با قیمتی که اپل برای این گوشی تعیین کرده، آیا مشتری خواهد داشت، آن هم با برنامه ریزی اپل که گفته می شود برای فروش بیشتر این گوشی برنامه ریزی کرده و انتظار دارد که فصل آخر امسال میزان سود و درآمدش از آیفون را به شکل قابل توجهی افزایش دهد.
گزارش ها حاکی است که تولید آیفون 8 هزینه زیادی روی دست اپل گذاشته است؛ نمایشگر که گران قیمت ترین بخش از هر گوشی است برای آیفون ۷ حدودا 50 دلار هزینه صرف شد و گفته می شود از آنجا که آیفون 8 با نمایشگر OLED و بدون حاشیه عرضه شود، قیمت آن تقریبا ۶۰ درصد گران تر از نمایشگر آیفون ۷ خواهد بود. حالا قیمت سنسورهای تشخیص چهره، شارژ وایرلس، دوربین، پردازنده و سایر تجهیزات گوشی را نیز به آن اضافه 
کنید.

 سود اپل افزایش می یابد
از سوی دیگر اپل از تک فروشی آیفون سود می برد. تقریبا همه ابزارها و تجهیزاتی که در ساخت آیفون استفاده می شود، از سایر گوشی ها گران تر است، به عبارت دیگر اپل از فروش تک تک گوشی هایش سود می برد و وقتی در رقم بالا گوشی می فروشد این قضیه باعث می شود که بیشترین سود بازار موبایل به جیب اپل سرازیر شود.

 گوشی گران می شود
با این حال گفته می شود اپل درحال راه اندازی موج جدیدی برای افزایش قیمت گوشی است. تا سال گذشته بالاترین میانگین قیمت گوشی های رده بالا روی 700 دلار تثبیت شده بود و سامسونگ، هواوی و سایر شرکت ها قیمت گوشی هایشان را در همین محدوده تعیین قیمت می کردند. اما اپل یکباره قیمت گوشی هایش را افزایش داده است البته نباید فراموش کنیم که سامسونگ هم قیمت جدیدترین گوشی هایش را بین 800 تا 900 دلار تعیین کرد.
از سوی دیگر گفته می شود که گلکسی نوت 8 نیز با قیمتی حدود 900 دلار راهی بازار خواهد شد. بنابراین از آنجا که اپل همیشه گوشی هایش را با قیمت بیشتری راهی بازار می کند، خیلی دور از ذهن نیست که آیفون 8 را با 1200 دلار راهی بازار کند. 

 کاربران مشتاق خرید آیفون 8 هستند
تحلیل ها نشان داده که بسیاری از کاربران اپل، انتظار عرضه آیفون 8 را می کشند چرا که گفته می شود این  گوشی نسبت به سایر گوشی های اپل با تغییرات زیادی همراه خواهد بود و ظاهرا اپل در حال برنامه ریزی برای عرضه یک گوشی انقلابی است. بر این اساس غیر از کاربران وفادار اپل که حداقل هر دو سال گوشی خود را تعویض می کنند، بسیاری از کاربران گوشی های آندروییدی نیز در انتظار عرضه آيفون 8 به سرمی برند تا همانند 10 سال پیش که آیفون انقلابی در صنعت گوشی های موبایل ایجاد کرد، کار با iOS را با این گوشی تجربه کنند.
بر این اساس تحلیلگران پیش بینی کرده اند که میزان فروش آیفون 8 نسبت به سایر نسخه های آیفون بیشتر خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :