آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217130
تاریخ انتشار : 22 مرداد 1396 11:21
تعداد بازدید : 857

افزایش فروش تراشه های کامپیوتری در سه ماهه دوم سال 2017

گزارش های مالی مربوط به صنایع نیمه هادی در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ و در گستره جهانی منتشر شده است که این آمار خبر از درآمد نجومی این صنایع در بخش های مختلف می دهد.

رایورز- این آمار حاکی از این است که درآمد صنایع نیمه هادی در بازه زمانی یاد شده تنها اندکی کمتر از ۱۰۰ میلیارد دلار بوده و به صورت دقیق به ۹۷ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار رسیده است.
 گفتنی است این آمار در مقایسه با مقادیر به دست آمده در بازه زمانی مشابه در سال گذشته میلادی، نشان دهنده رشدی عظیم و معادل 23/7 درصدی است و همین آمار باعث شده تحلیلگران بازار معتقد باشند که این صنایع در مسیری درست و سنجیده گام
برمی دارد.
همچنین این مقدار در مقایسه با سه ماهه نخست سال ۲۰۱۷ نیز افزایش یافته و با رشد 5/8 درصدی روبه رو بوده است که نشان می دهد به زودی تراشه های عرضه شده می توانند موجب تغییراتی بزرگ در بازارهایی مانند بازار تلفن همراه شوند.
از نظر منطقه ای نیز قاره آمریکا با 33/4 درصد به عنوان اصلی ترین تامین کننده این درآمد مطرح بوده است و رتبه های بعدی به چین، منطقه آسیا اقیانوسیه، اروپا و ژاپن تعلق دارند.
به این ترتیب متخصصان پیش بینی می کنند که در سه ماهه آینده شاهد عبور از مرزهای ۱۰۰ میلیارد دلار درآمد برای این صنایع خواهیم بود و امسال سالی رکوردشکن برای صنایع نیمه هادی لقب خواهد گرفت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :