آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217124
تاریخ انتشار : 22 مرداد 1396 11:13
تعداد بازدید : 1224

با شکایت شرکت زیرساخت

باند بزرگ قاچاق مکالمات متلاشی شد

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی خراسان رضوی گفت: با تلاش پلیس، باند بزرگ قاچاق مکالمات تلفنی (ترمینیشن) در کلانشهر مشهد متلاشی شد.

فرماندهی انتظامی مشهد -  سرهنگ جواد جهانشیری گفت: با دریافت مرجوعه شرکت ارتباطات زیرساخت مبنی بر فعالیت گسترده افراد ناشناس در زمینه قاچاق مکالمات تلفنی و خسارات میلیاردی به بیت المال، گروهی از کارشناسان پلیس فتا با همکاری کارشناسان آن شرکت موضوع را بررسی و وارد عمل شدند.
وی افزود: کارشناسان پلیس فتا با استفاده از شیوه های نوین کشف جرم و تحقیقات گسترده پس از چندین شبانه روز بررسی فنی سه مخفیگاه اعضای این باند را در محدوده بلوار امامت، خیابان آبکوه و کوچه عیدگاه شهر مشهد که در پوشش رستوران و آرایشگاه فعالیت داشتند شناسایی کردند.
رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی خراسان رضوی ادامه داد: تیم رسیدگی پرونده پس از اطمینان از حضور متهمان در این اماکن در اقدامی منسجم و هماهنگ با مقام قضایی وارد عمل شد. در این عملیات پلیس ضمن دستگیری هشت عضو باند شامل پنج مرد و سه زن در بازرسی از محل تعداد زیادی انواع مودم، سرورهای ترمینیشن، سیم کارت های بی هویت، اسناد و قراردادهای میلیاردی با شرکت های خارجی را کشف کردند.
وی گفت: بر اساس بررسی کارشناسان شرکت ارتباطات زیرساخت متهمان این پرونده حدود 40 میلیارد ریال خسارت به بیت المال وارد کرده اند.
سرهنگ جهانشیری افزود: ترمینیشن عمل انتقال تماس های تلفنی اینترنتی از خارج به داخل کشور است. این اقدام غیرمجاز بوده و باعث وارد آمدن خسارات هنگفت به اقتصاد کشور و بیت المال می شود.
بر اساس این گزارش افزون بر 310 هزار مشترک اینترنت پرسرعت در خراسان رضوی سرویس دهی می شوند که 70 درصد آن مربوط به کلانشهر مشهد است. همچنین مخابرات خراسان رضوی به چهار میلیون مشترک تلفن همراه اول و دو میلیون و 500 هزار تلفن ثابت در سطح این استان خدمات رسانی می کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :