آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217123
تاریخ انتشار : 22 مرداد 1396 11:13
تعداد بازدید : 1229

معاون تجاری شرکت مخابرات ایران اعلام کرد:

مصرف داخلی مشترکان مخابرات نامحدود می شود

معاون تجاری شرکت مخابرات ایران با اعلام اجرای مدل جدید ارایه سرویس اینترنت به مشترکان این شرکت گفت: به زودی میزان مصرف ترافیک داخلی مشترکان مخابرات، نامحدود می شود.

فناوران- سمیع الله صادقی گفت: شرکت مخابرات ایران در راستای پیاده سازی اهداف شبکه ملی اطلاعات، مصوبه تفکیک ترافیک استفاده از سایت های داخلی و خارجی را اجرا می کند. در این طرح علاوه بر تفکیک شبکه کشوری از بین الملل، ترافیک داخلی مشترکان مخابرات نیز تفکیک شود.
وی در گفت وگو با مهر افزود: قصد داریم میزان مصرف مشترکان مخابرات را نامحدود کنیم؛ به نحوی که ترافیک داخلی برای مشترکان مخابرات با پرداخت آبونمان ثابت، نامحدود شود و فقط مشترکان برای اینترنت کشوری و بین المللی هزینه پرداخت کنند. به این ترتیب اینترنت مشترکان مخابرات برای استفاده از شبکه داخلی، هیچ وقت قطع نخواهد شد.
معاون تجاری شرکت مخابرات ایران هدف از اجرای این طرح را افزایش استفاده از محتوای داخلی در راستای شبکه ملی اطلاعات و اهداف اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: ترافیک داخلی مشترکان مخابرات مربوط به استفاده از سایت های داخلی شده که در دیتاسنتر مخابرات ایران میزبانی می شوند.
وی گفت: به این ترتیب مشترکان در کنار ترافیک کشوری و ترافیک اینترنت بین الملل، امکان استفاده از سایت های داخلی را خواهند داشت که در دیتاسنتر مخابرات میزبانی می شوند و قیمت ترافیکشان به مراتب ارزان تر از اینترنت بین الملل و اینترنت کشوری محاسبه خواهد شد.
صادقی با بیان انعقاد قرارداد با بیش از ۱۰ تجمیع کننده محتوا برای ارایه این سرویس از بستر مخابرات گفت: یکی از اهداف شبکه ملی اطلاعات، ایجاد اشتغال در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است که با ظرفیت درنظر گرفته شده در دیتاسنترهای داخلی، این امکان برای فعالیت استارت آپ ها فراهم شده است.
معاون مخابرات افزود: برآورد می شود که با اجرای این طرح، تعرفه ترافیک داخلی مخابرات بیش از ۵۰ درصد کمتر از تعرفه ترافیک اینترنت کشوری باشد.

 تعیین تکلیف شماره های هوشمند تا پایان مرداد
معاون مشتریان شرکت مخابرات ایران نیز در گفت وگو با فارس وعده داد وضعیت شماره های 909 شبکه هوشمند کشوری (IN) در ماه جاری تعیین تکلیف شود. داوود زارعیان گفت: مشکل حوزه IN آنلاین نبودن شارژینگ است که زیرساخت کارکردها را با تاخیر به مخابرات ارایه می دهد. این امر باعث ایجاد قبض های نامتعارف برای برخی مردم شده و شکایت در این باره به مخابرات بسیار ارجاع می شود.
وی گفت: از این رو از شرکت ارتباطات زیرساخت و سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی درخواست کردیم که شارژینگ IN را آنلاین کند؛ در غیر این صورت فکری برای این کار شود.
زارعیان گفت: آقای عمیدیان به زیرساخت ابلاغ کرده که باید شارژینگ آنلاین را در دو بخش تلفن ثابت بین الملل و شبکه هوشمند کشوری در اختیار مخابرات قرار دهد. دوستان زیرساخت در حال آماده سازی این امکان برای مخابرات هستند که دیگر با رویه فعلی مواجه نشویم.
معاون مشتریان شرکت مخابرات ایران افزود: این موضوع در همین ماه حل خواهد شد و دو کار انجام خواهیم داد؛ یا شارژینگ IN زیرساخت کشوری را آنلاین خواهیم کرد که مشکلی برای مشترکان پیش نیاید یا با توافق رگولاتوری و زیرساخت IN آنلاین کشوری را روی IN تهران که شارژینگ آنلاین دارد، برگردان می کنیم. 
زارعیان ادامه داد : برای تسریع حل مشکل IN در نامه ای به استان ها دستور قطع سرویس را به جز تهران دادم زیرا نمی خواستیم کسب و کارها تعطیل شوند. تلاش شرکت مخابرات ایران به جای رسانه ای کردن موضوع حل مشکل است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :