آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217120
تاریخ انتشار : 22 مرداد 1396 11:1
تعداد بازدید : 1307

وزارت ارتباطات درباره شبکه ملی اطلاعات گزارش دهد

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: با گذشت چندین سال از الزام راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، هنوز وزارت ارتباطات تعریف درستی از این شبکه به نمایندگان و سایر کارشناسان ارایه نداده است.

ایرنا - حجت الاسلام نصرالله پژمانفر در آیین اختتامیه سومین جشنواره رسانه ای ابوذر استان زنجان، افزود: با توجه به این وضعیت نباید به این زودی ها انتظار راه اندازی شبکه ملی اطلاعات را از سوی این وزارتخانه داشت.
عضو شورای عالی فضای مجازی کشور گفت: امروز تمام خدمات کشور از جمله خدمات بانکی، روی فضای موجود در خارج از کشور قرار دارد، این در حالی است که افغانستان در حال راه اندازی شبکه ملی اطلاعات است.
این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: ذینفعان فروش اینترنت، سالانه بیش از 5هزار میلیارد تومان و بیش از آنچه که باید، از مردم دریافت می کنند.
نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: درحال حاضر نزدیک به 27 میلیون کاربر نرم افزار تلگرام ایرانی هستند و این نشان از اهمیت پالایش شبکه های اجتماعی در کشور برای ممانعت از انحراف و آسیب های اجتماعی دارد.
پژمانفر با بیان اینکه گفتمان انقلاب اسلامی توانست بازی قدرت های پوشالی را در جهان به هم بزند، گفت: این گقتمان دارای مبانی ریشه ای و منحصر به فرد است.
عضو شورای عالی فضای مجازی کشور افزود: آرمان های انقلاب اسلامی باعث شد تا تهدید دفاع مقدس را به فرصت تبدیل کرده و مفاهیم اسلامی را به کشورهای مظلوم و آزادی خواه انتقال دهیم.
نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان نقش رسانه در ترویج فرهنگ انقلاب اسلامی، گفت: رسانه باید بتواند فضای لازم برای دریافت پیام گفتمان انقلاب را برای تمام علاقه مندان با همه فرهنگ ها ایجاد کند.
پژمانفر با بیان اینکه وزارت ارتباطات در مقابل راه اندازی شبکه ملی اطلاعات مقاومت می کند، گفت: راه اندازی این شبکه سبب ایجاد امنیت برای مردم در فضای مجازی خواهد
 شد.
عضو شورای عالی فضای مجازی کشور با بیان لزوم تصویب نظام جامع رسانه، گفت: به خاطر وجود بار مالی این نظام، دولت باید به عنوان لایحه، نظام جامع را در اختیار مجلس قرار دهد، پیگیر هستیم تا به زودی این اتفاق بیفتد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :