آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217119
تاریخ انتشار : 22 مرداد 1396 11:0
تعداد بازدید : 1233

کاریابی مجازی برای جذب معلمان در مدارس غیرقانونی است

رییس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی گفت: هرگونه کاریابی در فضای مجازی برای جذب معلمان مدارس غیردولتی مورد تایید نیست.


فارس- مرضیه گُرد، رییس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش گفت: اخیرا در فضای مجازی مشاهده شده است که شبکه هایی با عنوان کاریابی برای فارغ التحصیلان دانشگاهی و دعوت از معلمان برای فعالیت در مدارس غیردولتی ایجاد شده است و مشخصات این افراد نیز از طریق این فضاها دریافت می شود اما جذب معلم و فعالیت در مدارس غیردولتی نیازمند طی کردن فرآیندهای قانونی و اداری است بنابراین وجود چنین واسطه هایی غیرضروری است زیرا ممکن است گروهی از این اطلاعات سوء استفاده کنند؛ به عنوان مثال به ازای اخذ وجه، مشکلاتی را ایجاد کنند.
وی با بیان اینکه نحوه جذب معلمان و کادر اداری در مدارس و مراکز غیردولتی از طریق موسسان و مدیران مدارس و مراکز است و حتما باید فرآیندهای بررسی صلاحیت های اخلاقی، گزینشی و علمی طی شود، ادامه داد: اکنون فرآیندهای نظارتی درنظرگرفته شده است تا تخصص معلمان با زمینه تدریس آنها تناسب داشته باشد یعنی مدرک تحصیلی، آموزش های بدو خدمت و ضمن خدمت و تأییدیه های حراستی و گزینشی ضروری است و وجود واسطه ها و رابطه ها از نظر سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی، وجاهت قانونی ندارد.
گُرد با بیان اینکه متقاضیان کار در مدارس غیردولتی ازطریق مؤسسان و مدیران مدارس دعوت می شوند و رزومه را به موسسان ارایه می دهند، گفت: آموزش و پرورش در معرفی افراد نقشی ندارد چرا که حق مدیران و موسسان بوده تا از میان متقاضیان، برترین افراد را شناسایی و به کار بگیرند اما در این مساله آموزش و پرورش نقش نظارتی ایفا می کند و برای ورود به هر مدرسه دولتی و غیردولتی باید ضوابط عمومی و اختصاصی طی شود.
وی با بیان اینکه افراد جویای کار در مدارس غیردولتی اطلاعات شخصی خود را در فضاهای مجازی قرار ندهند، گفت: توانایی های علمی و صلاحیت های حرفه ای آنها باید با ضوابط آموزش و پرورش تطابق داشته باشد. همچنین اداره گزینش مسوولیت اجرای روند گزینشی و تأیید آن را دارد بنابراین هرگونه فضای کاریابی دیگری برای جذب معلمان مورد تأیید نیست.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :