آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217109
تاریخ انتشار : 22 مرداد 1396 10:25
تعداد بازدید : 669

گزارش مالی انویدیا نشانه چیست؟

گزارش مالی انویدیا حاکی از آن است که این شرکت توانسته است کاملا فراتر از پیش بینی های وال استریت در زمینه درآمد و سوددهی عمل کند. درآمد این شرکت در سه ماهه گذشته، معادل 2/23 میلیارد دلار بوده است که بیشتر از پیش بینی 1/96 میلیارد دلاری وال استریت محسوب می شود.

با وجود این، سهام این شرکت در بازار قبل از ساعات کاری (Premarket Trading)، با افت 39/8 درصدی مواجه شده است.
به طور کلی باید بگویم بر این باورم که سطح توقع از انویدیا بیش از حد بالا بوده است. آن هم به این دلیل که عملکرد این شرکت در سه ماهه گذشته، کاملا قوی ارزیابی می شود.
هم اکنون بخش پایگاه داده، بیشترین نقش را در افزایش درآمد انویدیا دارد. درآمد این بخش در مقایسه با سال گذشته، 176 درصد افزایش یافته است.
 انویدیا اخیرا از پردازنده های سری ولتا(Volta)  برای پایگاه های داده رونمایی کرد. این پردازنده ها در مقایسه با مدل های گذشته، عملکرد سریع تری دارند و به انویدیا کمک می کنند تا بتواند تسلط خود را در بازار پایگاه های داده، بهبود
 بخشد.
به جز بخش پایگاه داده، دیگر بخش های انویدیا هم رشد قابل توجهی کرده اند. درآمد بخش بازی و خودرو، به ترتیب 9/51 و 3/19 درصد افزایش یافته است. این موارد به طور کلی، درآمد انویدیا را در مقایسه با سال گذشته، 49/61 درصد افزایش داده اند.
سهام انویدیا طی یک سال گذشته، با رشد 181 درصدی مواجه شده و یکی از بهترین عملکردهای ممکن را در شاخصS&P500  از خود به جای گذاشته است.
سود عملیاتی انویدیا در سه ماهه دوم سال جاری میلادی، تا بیش از دو برابر نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته افزایش یافت و به 583 میلیون دلار یا 92 سنت به ازای هر سهم رسید. این در حالی است که در سه ماهه دوم 2016، این سوددهی برابر با 261 میلیون دلار یا 41 سنت به ازای هر سهم بود.
*ستون نویس بیزینس اینسایدر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :