آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217078
تاریخ انتشار : 21 مرداد 1396 12:2
تعداد بازدید : 1031

رواج استفاده از اینترنت چیزها در آمریکا

از سال ۲۰۰۴ که مقوله ای به اسم اینترنت چیزها (IoT) در گوگل ترندز پدیدار شد، تا کنون این تکنولوژی تحولات بسیاری را شاهد بوده است و امروزه می توان از آن به عنوان یکی از رویدادهای اصلی محافل فناوری اطلاعات در کشورهای مختلف جهان نام برد. با این حال، آمار نشان می دهد که این موضوع در آمریکا و کانادا از شدت بیشتری برخوردار بوده است.

همکاران سیستم- به گزارش فوربس، طبق مطالعات IAB در حال حاضر دو سوم آمریکایی ها در منازل خود از دستگاه های متصل به اینترنت استفاده می کنند. 
طبق این گزارش، در آمریکا ۲۸۸۸ کسب وکار با داشتن ۳۴۲ هزار پرسنل، در حوزه اینترنت چیزها مشغول به فعالیت هستند. این شرکت ها ۱۲۵ میلیون دلار سرمایه به دست آورده اند و سود آنها نیز بیش از ۶۱۰ میلیارد دلار است. 
تعداد این شرکت ها در کانادا به ۱۴۰ مورد می رسد. بخش عمده فعالیت های این مراکز به حوزه های «هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی، بهداشت و درمان، خانه های هوشمند و امنیت اطلاعات« منحصر است. 
بر اساس این گزارش، سازمان ها برای حفظ اطلاعات و مقابله با چالش های امنیتی در IoT، تا کنون حدود 1/7 میلیارد دلار هزینه کرده اند. به احتمال قریب به یقین، در آینده این روند با شدت ادامه خواهد داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :