آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217067
تاریخ انتشار : 21 مرداد 1396 11:33
تعداد بازدید : 675

رشد 70 درصدی متقاضیان ارزیابی صادرکننده نمونه ملی 96

رکورد ثبت نام در فرآیند انتخاب صادرکننده نمونه ملی در سال 96 شکسته شد.


 سازمان توسعه تجارت- محمدرضا مودودی، معاون توسعه صادرات کالا و خدمات گفت: در بیست و یکمین دوره انتخاب صادرکننده نمونه و ممتاز ملی، متقاضیان با ثبت اطلاعات تجاری خود در سامانه nemoonesh.ir سازمان توسعه تجارت ایران، در این رویداد ملی مشارکت کردند. استقبال به گونه ای بود که در دو مرحله نیز زمان ثبت نام تمدید و این فرصت از طریق رسانه های گروهی و سازمان های صمت استانی اطلاع رسانی شد.
وی با بیان رشد 70 درصدی متقاضیان شرکت در فرآیند انتخاب صادرکننده نمونه و ممتاز ملی در سال 96  گفت: در این دوره علاوه بر صادرکنندگان کالا و خدمات، گروه های صنعتی بزرگ (هلدینگ های) صادراتی نیز ثبت نام کرده اند که برای نخستین بار این شرکت های بزرگ صادراتی نیز در فرآیند انتخاب سال جاری حضور خواهند داشت.
مودودی یادآور شد: امسال با تعریف گروه صنعتی (هلدینگ) صادراتی و تعیین شاخص های قابل اندازه گیری در سایت نمونش سازمان، تلاش شد تا مجموعه های بزرگ صادراتی در کشور شناسایی و معرفی شوند و نقش کلیدی آنها در توسعه صادرات غیرنفتی کشور مورد تأکید و تقدیر قرار گیرد.
معاون سازمان توسعه تجارت ایران افزود: در این راستا، بیش از 720  بنگاه تولیدی، خدماتی و گروه صنعتی (هلدینگ) صادراتی ثبت نام کرده اند که از این منظر در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد بیش از 70 درصدی را در این دوره شاهد هستیم.
بر اساس این گزارش هر ساله در 29 مهرماه با حضور مقامات عالی رتبه دولتی، از صادرکنندگان نمونه و ممتاز ملی تقدیر به عمل می آید. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :