آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 216767
تاریخ انتشار : 16 مرداد 1396 10:26
تعداد بازدید : 1300

سامانه پیامکی استعلام شارژ سبد حمایت غذایی در راه است

معاون دفتر مطالعات رفاه اجتماعی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: سامانه پیامکی استعلام میزان شارژ ریالی سبد حمایت غذایی خانوارهای تحت پوشش نهادهای حمایتی مجددا راه اندازی می شود.

ایرنا - ایمان علمدار درباره کارا کارت (کارت رفاه اجتماعی ایرانیان) گفت: بر اساس این کارت بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی و همچنین کارمندان دولت می توانند با کارمزد حداکثر 12درصد بانکی (6/5درصد بازار) در مدت 12ماه تمام کالاها و خدمات مورد نیاز خود را به صورت اقساطی خریداری کنند.
وی توضیح داد: در راستای توسعه طرح و با عنایت به نگاه ویژه مقام عالی وزارت مبنی بر افزایش معیشت بازنشستگان و مستمری بگیران و کارمندان دولت، فاز دوم کارا کارت با افزایش طول مدت بازپرداخت اقساط کارا کارت به 24ماه آغاز شده است. در این مرحله به شکل آزمایشی با فروشگاه های رفاه و اتکا کار دنبال شده است. دامنه خدماتی کارا کارت بسیار متنوع بوده به نحوی که دارندگان می توانند تمام کالاها و خدمات مورد نیاز خود را اعم از لوازم خانگی با همه برندها، مفروشات، مبلمان، خدمات پزشکی و دندانپزشکی، زیبایی، گردشگری و فرهنگی را از تمام فروشگاه ها و مراکز خدماتی طرف قرارداد خریداری کنند. همچنین با تلاش های صورت گرفته دبیرخانه اجرایی کارا کارت موفق شده است با گروه خودرو سازی سایپا جهت خرید تمام محصولات آن شرکت با کارا کارت تفاهم نامه ای را منعقد کند که در حال اجراست.
مدیر ملی پروژه کارا کارت به دارندگان این کارت مژده داد که با هماهنگی صورت گرفته با شرکت افق طلایی امکان خرید اقساطی آپارتمان با تسهیلات بسیار ویژه فراهم شده است.
علمدار همچنین بیان داشت: بانک رفاه کارگران به تازگی تامین مالی کارا کارت را بر عهده گرفته است. این بانک تامین مالی طرح را در اقساط 24ماهه بر عهده گرفته که شرکت های تولیدی به ویژه تولیدکنندگان کالاهای ایرانی و خدماتی هم می توانند از این امکان استفاده کنند.
وی توضیح داد: به طور مثال در فاز نخست 500 میلیارد تومان خط اعتباری برای فروشگاه رفاه و اتکا از سوی بانک رفاه کارگران به منظور توسعه طرح در نظر گرفته شده است که فقط در ازای خرید کالا برای دارندگان کارا کارت تخصیص می یابد.
وی میزان تسهیلات برای بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی را چهار برابر میانگین حقوق و مزایای دریافتی یک ساله گذشته تا سقف 10 میلیون تومان و برای کارمندان دولت تا 50 میلیون تومان عنوان کرد.
وی گفت: تاکنون 404 هزار کارا کارت صادر شده است که بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی می توانند برای دریافت کارت خود به شعب بانک رفاه کارگران مربوطه مراجعه کنند. همچنین در صورتیکه کارمندان دولت در هر اداره ای خواهان دریافت این کارت باشند، می توانند به معاونت های پشتیبانی و منابع انسانی دستگاه متبوع خود مراجعه کنند.
وی تعداد بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی را 2.7میلیون نفر عنوان کرد و گفت: 95درصد دارندگان کارا کارت از جمله بازنشستگان و مستمری بگیران هستند.
معاون دفتر مطالعات رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان گفت: کارمندان یا بازنشستگان حتی می توانند با کارا کارت کتاب و سایر اقلام فرهنگی نیر خریداری کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :