آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 216760
تاریخ انتشار : 16 مرداد 1396 10:19
تعداد بازدید : 1187

سایت اشتراک محتوای ویدیویی سازوکار مناسبی برای بررسی محتوا ندارد

افزایش نگرانی ها از آزار جنسی کودکان در یوتیوب

گزارش یک گروه دیده بان نشان می دهد که سازوکار یوتیوب برای مراقبت از کودکان در حال فروپاشی است.

BBC- این نگرانی دایمی وجود دارد افرادی که خواهان آزار و اذیت و سوء استفاده از کودکان و نوجوانان هستند، از شبکه های اجتماعی برای رسیدن به مقاصد خود استفاده کنند. به همین دلیل هم شبکه های اجتماعی و ارایه کنندگان بزرگ محتوا برای پاسخگویی به این نگرانی، راهکارهایی را به اجرا درآورده اند. برای مثال یوتیوب شبکه ای از داوطلبان دارد که کارشان شناسایی محتوا و اظهارنظرهای نگران کننده در این سایت است. حال این شبکه که شامل داوطلبانی برای نظارت و یافتن نشانه های سوءاستفاده احتمالی از کودکان است، از وضعیت موجود در این سایت ابراز نگرانی کرده است. این گروه که تراستد فلگرز (Trusted Flaggers) نام دارد، می گوید که یوتیوب هم اکنون با انبوه گزارش های سوءاستفاده و آزار مواجه است و هنوز نتوانسته به آنها رسیدگی کند. یکی از این داوطلبان گفت که به بیش از 9 هزار نمونه که هشت ماه پیش گزارش شده بود، هنوز رسیدگی نشده است.
یوتیوب که اعلام کرده که به قوت با سوءاستفاده از کودکان مقابله می کند؛ ولی شماری از اعضای تراستد فلگرز تردید دارند که سیستم گزارش دهی عمومی درباره چنین محتواهایی به اندازه کافی کارآمد باشد.
آنها در یک دوره زمانی ۶۰ روزه صدها حساب کاربری را در یوتیوب که به احتمال قوی دستورالعمل های سایت را نقض کرده بودند، گزارش کردند. اما از ۵۲۶ گزارشی که این افراد ارایه دادند، فقط در ۱۵ مورد پاسخ دریافت کردند. این گروه به خصوص به کامنت هایی پرداختند که عمدتا روی ویدیوهایی که نوجوانان و کودکان ساخته اند، گذاشته می شود؛ ویدیوهایی که به گفته این گروه محتوای غیراخلاقی ندارند و حاوی صحنه های برهنگی هم نیستند. بسیاری از آنها به دست نوجوانان ساخته شده و در این ویدیوها، آنها از ستارگان مورد علاقه شان تقلید می کنند، ورزش می کنند یا با دوستان خود هستند. اما کامنت هایی که گذاشته می شود اغلب شامل محتوای جنسی است. برخی کاربران جوان یوتیوب را به ساختن ویدیوهای برهنه یا با پوشش کمتر تشویق می کنند یا آنها را ترغیب می کنند که درباره بدن شان حرف بزنند. برخی هم از افراد کم سن و سال دعوت می کنند که به طور خصوصی در اپلیکیشن های پیام رسانی با آنها حرف بزنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :