fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 21672
  تاریخ انتشار : 30 دی 1391 22:15
  تعداد بازدید : 531

  برنامه ریزی برای اینترنت فوق سریع در آمریکا تا سال 2015

  ایتنا - در حال حاضر برترین کشور جهان از نظر دسترسی به اینترنت با سرعت بالا، کره جنوبی است و مقامات آمریکایی بارها به صراحت از اینکه در این زمینه رتبه خوبی ندارند، انتقاد کرده اند.

  کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا از برنامه‌ریزی برای رسیدن سرعت اینترنت به چند گیگابیت بر ثانیه در برخی شهرهای این کشور تا سال ۲۰۱۵ خبر داد.
  به گزارش ایتنا از فارس به نقل از اسلش گیر، این کمیسیون که رگولاتوری اصلی آمریکا محسوب می‌شود اعلام کرده تا سال ۲۰۱۵ باید حداقل یک شهر اصلی در هر ایالت به اینترنت با سرعت حداقل یک گیگابیت در ثانیه دسترسی داشته باشند.
  البته دستیابی به چنین سرعتی نیازمند ارتقای زیرساخت‌های موجود و صرف هزینه‌های کلان است و لذا مشخص نیست چنین ایده‌ای آیا واقعا تا دو سال دیگر در آمریکا عملی می شود یا خیر.
  در حال حاضر تنها شهری در آمریکا که با چنین سرعتی به اینترنت متصل شده شهر کانزاس است.
  در این شهر با همکاری گوگل یک شبکه پرسرعت فیبرنوری ایجاد شده که دسترسی به اینترنت با سرعت بالای یک گیگابیت در ثانیه را ممکن کرده است.
  همچنین شرکت آمازون هم با استخدام ۳۷۰۰ نیروی کار جدید درصدد ارائه چنین خدماتی است.
  در حال حاضر برترین کشور جهان از نظر دسترسی به اینترنت با سرعت بالا، کره جنوبی است و مقامات آمریکایی بارها به صراحت از اینکه در این زمینه رتبه خوبی ندارند، انتقاد کرده‌اند.
  در حال حاضر هزینه دسترسی به اینترنت با سرعت یک گیگابیت در ثانیه در آمریکا ۷۰ دلار در ماه است.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :