آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 216713
تاریخ انتشار : 15 مرداد 1396 11:25
تعداد بازدید : 1585

با استفاده از قابلیت تازه لینکدین

هر کاربر، یک مربی است

پایان هفته گذشته مدیرعامل لینکدین Jeff Weiner خبر از راه اندازی سرویس جدیدی در این شبکه اجتماعی داد که کاربران و مربی ها (Mentors) را به یکدیگر متصل می کند و از کاربران نیز یک مربی می سازد.

فناوران - لینکدین، شبکه اجتماعی که مالکش مایکروسافت است بیش از 500 میلیون کاربر دارد. این شبکه تمرکزش را روی کشف زمینه های جدید کسب و کار مانند تولید محتوا، آموزش و ورود به بازارهای نوظهور قرار داده است. روز گذشته لینکدین خبر آزمایش رسمی سرویس جدیدی به نام Tinder for mentors در این شبکه اجتماعی را داد که مورد توجه مربی ها، مشاوران و کاربران این شبکه اجتماعی قرار خواهد گرفت. این خبر را Hari Srinivasan مدیر ارشد محصولات هویت لینکدین در رسانه خبری تک منتشر کرد. وی اعلام کرد این سرویس که به صورت آزمایشی از ماه قبل کار خود را آغاز کرده بود، رایگان است و ابتدا برای کاربران استرالیا و سانفرانسیسکو فعال می شود.
با استفاده از سرویس Tinder for mentors حالا لینکدین به کسانی که به مشاور و مربی نیاز دارند کمک می کند به آسانی آنها را پیدا کنند و از کمک شان بهره بگیرند. از سوی دیگر به مشاوران و مربیان نیز کمک می کند در این فضا کار پیدا کنند. لینکدین فهرستی از مربیان و مشاوران تهیه کرده و با در نظر گرفتن موضوع، پارامترها آن را در اختیار کسانی قرار می دهد که علاقه مند به استفاده از خدمات مربیان هستند. در این فضا به مربیان اختیار انتخاب داده می شود؛ آنها می توانند انتخاب کنند که به چه کسانی خدمت ارایه دهند: دوستان درجه یک و دو، هم دانشگاهیان و کسانی که در محله آنها زندگی می کنند. 
Srinivasan اعلام کرده این سریس به زودی در دسترس همه قرار خواهد گرفت. او گفته: هر کسی چیزی برای یاد دادن دارد و ما می توانیم از هر کسی چیزی بیاد بگیریم. 
مسوولان لینکدین ابزار امیدواری کرده اند با ارایه این سرویس شکاف بازار از بین برود. 
مشاوره برای کسانی که قصد ارتقای کیفیت شغلی خود را دارند، کار سختی نیست اما هنگامی که افراد می خواهند شغل خود را تغییر دهند کار کمی سخت و پیچیده می شود. در حال حاضر خدمات شغلی زیادی از سوی استارت آپ ها و کمپانی ها ارایه شده است اما این سرویس لینکدین به صورت رایگان توانایی پوشش بسیاری از مشاغل ثبت شده را دارد. 
Srinivasan  گفته طبق تحقیقات انجام شده از هر 10 نفر، 9 نفر دوست دارند به سایرین برای پیشرفت کمک کنند. بنابراین راه اندازی چنین ابزاری در لینکدین می تواند کمک زیادی به کاربران برای ارایه تجربیات و راهنمایی هایشان داشته باشند. 
از سویی نباید فراموش کنیم ابزارهای فناوری خوب است، اما قوانین مددکاری باید کاربران را به سمت استفاده درست از سرویس هدایت کنند. دانشگاه کلمبیا یک چک لیست فوق العاده در انتخاب مربی منتشر کرده است:
آیا مربی شما علاقه مند به همکاری با شماست؟
آیا مربی شما زمان و صبر و شکیبایی دارد؟
آیا می توانید با مربی خود ارتباط برقرار کنید؟
آیا مربی شما می تواند به رشد حرفه ای شما کمک کند؟
آیا مربی شما در موقعیتی قرار دارد که به شما در پیشبرد حرفه خود کمک کند؟
این چک لیست می گوید که شما باید از مربی خود بخواهید که به محرم، درمانگر و دوست شما تبدیل شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :