آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 216692
تاریخ انتشار : 15 مرداد 1396 10:53
تعداد بازدید : 1371

مایکروسافت ویندوز فون را کنار گذاشت

مایکروسافت در گزارش مالی سالیانه خود رسما اعلام کرده است که برنامه ای برای سرمایه گذاری در بخش موبایل ندارد.

فناوارن- به نظر می رسد مایکروسافت برای حفظ و زنده نگه داشتن سیستم عامل موبایلی خود برنامه ای ندارد. این کمپانی در گزارش مالی سالیانه خود اعلام کرده است که برنامه ای برای سرمایه گذاری در حوزه موبایل ندارد. 
در حالی که ساتیا نادلا پس از به ریاست رسیدن در مایکروسافت، اعلام کرده بود که تمرکزش بیشتر روی بهبود سرویس های موبایل و پردازش ابری خواهد بود، اما ظاهرا سیاست های وی تغییر کرده و فعلا برنامه ای برای ارتقای بخش موبایل ندارد.
بر این اساس با توجه به اینکه ظاهرا هیچ برنامه ای حداقل در آینده نزدیک برای بخش موبایلی تعریف نکرده و نیز هیچ محصول رده بالایی در این بخش عرضه نشده، از گزارش مالی مایکروسافت هم حذف شده و در این گزارش هیچ اشاره ای به موبایل نشده است.
مایکروسافت در کنفرانس اخیرش اعلام کرده است که در بخش هوش مصنوعی سرمایه گذاری می کند، به این ترتیب ظاهرا بخش موبایلی را به طور کلی کنار گذاشته است.
در طول چند ماه گذشته هیچ به روزرسانی نرم افزاری یا گوشی هوشمند جدیدی ازطریق مایکروسافت عرضه نشده است و با وجود اینکه این شرکت بارها در موقعیت های مختلف به پایبندی و تعهدش برای زنده نگه داشتن سیستم عامل موبایلی خود تاکید داشت، اما هیچ گاه برنامه ها و اهداف خود را در این بخش به طور مشخص بیان نکرد.
بر اساس گزارش تحلیلگران، پشتیبانی نکردن از ویندوزفون، به این مفهوم نیست که مایکروسافت به طور کامل از کسب وکار موبایل کنار کشیده است، بلکه این غول نرم افزاری از آنجایی که قصد دارد تمام سرویس های خود را در دسترس کاربران سیستم عامل های گوگل و اپل قرار دهد، سرمایه گذاری زیادی روی آیفون و آندرویید انجام داده است.
البته این استراتژی مایکروسافت منجر به انتقاداتی از سوی طرفداران این شرکت شد. کاربران سرسخت ویندوزفون معتقد هستند که مایکروسافت به جای سرمایه گذاری روی پلات فورم های شرکت های دیگر، باید توجه بیشتری به سیستم عامل موبایلی خود بکند.
در پی انتقادات به این اقدام مایکروسافت، جو بلفیوره، مسوول توسعه ویندوز برای گوشی های مایکروسافت اعلام کرد که این کمپانی همچنان به ویندوز فون علاقه دارد و دقیقا به همین علت در تلاش است تا امکانات بیشتری از آن را در دسترس کاربران آیفون و گوشی های آندروییدی قرار دهد. وی همچنین تایید کرد که شخصا از یک گوشی آندروییدی و اپلیکیشن های مایکروسافت برای پلات فرم گوگل استفاده 
می کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :