آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 216622
تاریخ انتشار : 12 مرداد 1396 5:34
تعداد بازدید : 962

ترک چهار عادت؛ ترک افسردگی

افسردگی و فراموشی هردو بیماری هایی هستند که می توانند روال عادی زندگی شما را مختل کنند پس مراقب آنها باشید. شمارا با چهار عادت رایج روزانه که ریسک ابتلا به این دو مشکل را افزایش می دهند آشنا می کنیم:

استرس زیاد، یک ریسک مهم برای افسردگی و زوال عقل محسوب می شود. هرزمان که درمعرض جریان شدیدی از هورمون های استرس قرار می گیرید، ظاهرا فقط خواب تان مختل می شود اما می تواند به سیستم ایمنی تان هم آسیب بزند و موجب نقصان در مراکز حافظه مغزتان شود. 
اختلال کم توجهی (ADD) اگر درمان نشود، ریسک افسردگی و فراموشی را افزایش می دهد. اگر بی نظمی دارید یا زمان کوتاهی را می توانید متمرکز بمانید، این حالت را ارزیابی کرده و درمانش کنید. 
اگر کمتر از دوبار در هفته ورزش می کنید ریسک فراموشی را افزایش می دهید اما می توانید همین امروز با ورزش کردن بیشتر از دوبار در هفته این ریسک را حذف کنید، البته باید یکجا نشینی را کنار بگذارید. 
یاد نگرفتن چیزی جدید یا اعتیاد به ایمیل و مسیج و بازی های ویدیویی ریسک افسردگی و زوال عقل را افرایش می دهد. در تحقیقی که هیولت پاکارد مسوولش بود، افرادی که به گجت ها اعتیاد داشتند، در مدت یک سال ۱۰ نمره از آی کیو را از دست داده بودند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :