آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 216620
تاریخ انتشار : 12 مرداد 1396 5:30
تعداد بازدید : 1204

ربات های مینیاتوری طراحی لباس را تغییر می دهند

دانشمندان دانشگاه MIT موفق به ساخت لباس با تکنولوژی بسیار بالا شدند. درون این لباس ربات کوچکی تعبیه شده است که می تواند روی لباس کاربر حرکت کند تا درجه حرارت را تنظیم کند یا طراحی لباس را تغییر دهد.

آنا- این ربات های مینیاتوری که به راحتی روی لباس کاربر حرکت می کنند «جواهرات زنده» نام دارند و توسط گروهی به نام «پروژه کینو» ساخته شده اند. این تکنولوژی به چیزهای ساکن، مانند جواهرات، اجازه تغییر و تنظیم مجدد (مطابق میل کاربر) را می دهد. اما این ربات ها تنها جنبه زیبایی ندارند بلکه دارای سنسورهایی هستند که می تواند به شرایط محیطی پاسخ دهد. همچنین همه ربات ها قادر به جفت سازی با گوشی همراه کاربر هستند؛ بدین ترتیب تبدیل به یک دستیار شخصی پوشیدنی می شوند. این ربات ها با چسبیدن به لباس هایی که آهنربا دارند کار می کنند. 
در یک ویدئو نشان داده می شود که این ربات ها روی لباس شخصی حرکت می کنند و با بازآرایی خود استایل لباس کاربر را تغییر می دهند. چندین ربات می تواند به طور همزمان روی لباس کاربر نصب شوند و حرکت کنند. همچنین قادر به ساخت الگوهای مختلف جواهرگون هستند. حتی این ربات ها می توانند روی لباس مخملی نقش ایجاد کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :