آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 216596
تاریخ انتشار : 12 مرداد 1396 4:45
تعداد بازدید : 1467

کارپوشه ملی ایرانیان راه افتاد

دومین دیتاسنتر دولت برای استقرار دولت الکترونیکی و نیز مرکز ملی تبادل اطلاعات به بهره برداری رسید.

مهر - محمود واعظی وزیر ارتباطات در راستای اجرای فاز نخست پروژه دولت الکترونیکی دومین دیتاسنتر دولت را برای تبادل اطلاعات دستگاه های اجرایی و میزبانی از این داده ها ظهر دیروز افتتاح کرد.
این پروژه یکی از پروژه های متصل به پروژه دولت الکترونیکی است که با اجرای آن دستگاه های اجرایی برای تبادل اطلاعات و ارایه خدمات به مردم و کسب و کارها در این مرکز داده میزبانی می شوند.
همچنین در راستای راه اندازی دیتاسنتر شماره ۲ دولت که ظرفیتی بالغ بر ۱۰ گیگابیت بر ثانیه دارد، مرکز ملی تبادل اطلاعات نیز در فاز نخست به بهره برداری رسید و قرار است فاز دوم این پروژه نیز تا پایان سال بهره برداری شود.
دو روز قبل نیز نخستین دیتاسنتر دولت برای استقرار فاز نخست دولت الکترونیکی در ساختمان اصلی سازمان فناوری اطلاعات بهره برداری شد و دیروز دومین دیتاسنتر در ساختمان پست لشگر تهران استقرار و راه اندازی شد.
در این مراسم همچنین وزیر ارتباطات از سامانه کارپوشه ایرانیان به عنوان رابطی بین دولت و مردم رونمایی کرد.
این سامانه به عنوان یک صندوق پست الکترونیکی برای مردم عمل می کند و با وجود آن مردم از مراجعه به دستگاه های دولتی بی نیاز می شوند. 
کارپوشه ملی ایرانیان در واقع درگاه واحدی برای ارتباط با دولت است و حجم تبادل اطلاعات و نگهداری آن در این زمانه امکان پذیر می شود.در فاز نخست این سامانه رابطه یکسویه دولت با مردم را فراهم می کند و هر نوع ابلاغ، پیگیری و سند در قالب این صندوق پستی در دسترس مردم قرار می گیرد.
این درگاه به پروتکل موبایل نیز متصل است. در فاز دوم نیز قرار است رابطه دوسویه از سمت مردم به دولت نیز در این صندوق پستی فعال شود.
در این مراسم همچنین تفاهم نامه همکاری برای ارایه خدمات کارپوشه ملی ایرانیان میان شرکت پست و سازمان فناوری اطلاعات به امضا رسید. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :