آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 216594
تاریخ انتشار : 12 مرداد 1396 4:41
تعداد بازدید : 1027

بیزنس اینسایدر منتشر کرد

صف استارت آپ ها برای بازار 81/7 میلیارد دلاری امنیت سایبری

امنیت سایبری موضوع جدیدی نیست، اما در حال تبدیل شدن به یکی از گرم‎ترین مناطق برای حضور استارت‎آپ‏هاست.

اتاق تهران - با حملات مخرب جهانی مانند WannaCry توجه گسترده‎ای به سمت امنیت سایبری شده است. مطبوعات، شرکت‏ها و مصرف‏کنندگان به طور فزاینده‏ای درباره چگونگی تهدیدات امنیتی نگران هستند. اما در این میان سرمایه‏گذاران و کارآفرینان به طور یکسان فرصت‎های بزرگی را می‏بینند.
سارا گوو، یک سرمایه گذار در شرکت Greylock Partners می‎گوید: امنیت فضایی است که در آن استارت‎آپ‏های زیادی وجود دارند. همه چیز به طور فزاینده به اینترنت متصل است، پس همه چیز آسیب پذیر است. در این میان فرصت زیادی وجود دارد. من به شخصه معتقدم که این بازار طولانی مدت رشد خواهد کرد.
براساس گزارش CB Insights، سال گذشته سرمایه‏‎گذاران از طریق بیش از 400 قرارداد، 3.5 میلیارد دلار به شرکت‏های امنیت سایبری اختصاص داده‏اند. همچنین این ارقام ممکن است در سال جاری افزایش پیدا کند. در سه ماه اول سال 2017، یک رکورد 5 ساله برای معاملات در فضای امنیتی خصوصی ایجاد شد.
آنچه مشاهده می‎کنید، بازاری بزرگ و در حال رشد است. شرکت‎ها در زمینه سخت‎افزار، نرم‎افزار و خدمات امنیتی حدود 7/81 میلیارد دلار پرداخت کرده‎اند که 2/8 درصد بالاتر از میزان سال گذشته بوده است. شرکت‎های تحقیقات فناوری انتظار دارند که این بازار تا سال 2020، سالانه 9 درصد رشد کند. یکی از شرکت‎های نسل جدید امنیت سایبری، PhishMe است. این استارت‎آپ روی مبارزه با حملات فیشینگ تمرکز می‎کند. این استارت آپ یک پلتفرم توسعه یافته مدیریت تهدید است. او کار را برای کارکنان برای گزارش ایمیل‎های مشکوک آسان‎تر می‎کند. روهیت بلانی، مدیرعامل این شرکت می‎گوید: انتظار داریم 70 میلیون دلار درآمد در سال داشته باشیم.
بلانی می‎گوید: هر نقص بزرگی که امروز می‎بینید، از یک ایمیل فیشینگ آغاز شده است. به همین دلیل این موضوع از دیدگاه ما بسیار بزرگ است.
شکی نیست که فیشینگ ارسال ایمیل جعلی برای دریافت اطلاعاتی مانند کلمه عبور و یا شماره کارت اعتباری یک نگرانی عمده است. اما این تنها یکی از مواردی است که توسط تازه واردان امنیت سایبری هدف قرار گرفته می شود.
اینترنت چیزها به طور فزاینده‎ای بازاری برای شرکت‎ها ایجاد کرده است که بر نگرانی‎های ناخوشایند تمرکز دارند. به طور مثال Darktrace را ببینید. او برای تشخیص رفتار غیرمعمول در شبکه از هوش مصنوعی استفاده می‎کند. این نرم افزار نقص امنیتی را با تکنولوژی بالا شناسایی می‎کند.
11 جولای، Darktrace اعلام کرد که در سرمایه‎گذاری سری D، 75 میلیون دلار از سوی شرکت Insight Venture Partners جذب کرده است. این رقم از ماه مارس 2015 تا کنون، 5/179 میلیون دلار افزایش داشته است.
Greylock، علاقه خاصی به امنیت سایبری در سال‎های گذشته داشته است. ماه ژوئن، این شرکت 9.5 میلیون دلار در سری A سرمایه‎گذاری خود از شرکتObsidian Security به دست آورد. این شرکت بر حفاظت از حساب‎های کاربری در ابرهای هیبرید در فضای سازمانی تمرکز دارد.
این شرکت همچنین در سرمایه‎گذاری سری A، 7/8 میلیون دلار از شرکت Awake به دست آورد که روی داده‎های بزرگ و یادگیری ماشینی برای امنیت شبکه شرکتی تمرکز کند. بلافاصله در پایان سال 2016، این شرکت در سرمایه‎گذاری سری B توسط شرکت Bain Capital Ventures، سرمایه گذاری اش را به 22.5 میلیون دلار افزایش داد.در حالی که جزییات سرمایه‎گذاری‎ها می‎تواند جالب باشد، اما این نشان می‎دهد که Greylock و دیگر سرمایه‎گذاران به طور فزاینده‎ای روی امنیت تمرکز کرده‎اند و می‎خواهند تهدیدات را تغییر دهند. بد افزارها متنوع‎تر و پیچیده‎تر می‎شود و بازارهای هم راه‎حل‎های امنیتی و سایبری مناسب‎تری پیدا می‎کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :