آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21399
تاریخ انتشار : 20 دی 1391 11:41
تعداد بازدید : 475

رییس کل سازمان توسعه تجارت:

تشکل ها تا 15 بهمن ماه نظرشان را در مورد تعرفه سال 92 بگویند

رییس کل سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه با ثبات نرخ ارز دلیلی برای تغییر تعرفه ها وجود ندارد، گفت: محدودیت ها و ممنوعیت های واردات و صادرات تا اطلاع ثانوی ادامه دارد.

 

خبرگزاری فارس- حمید صافدل در خصوص تعیین تعرفه‌ها برای سال 92 گفت: برگزاری جلسات کمیسیون ماده یک برای تعیین تعرفه‌های سال 92 آغاز شده است و مکاتبات لازم با تشکل‌ها برای دریافت پیشنهادات لازم انجام شده است.
وی افزود: تشکل‌ها تا 15 بهمن ماه فرصت دارند تا پیشنهادات تعرفه‌ای خود را اعلام کنند و سازمان توسعه تجارت نیز تا هفته پایانی اسفندماه تغییرات لازم را لحاظ کرده و کتاب را منتشر می‌کنند.
رییس کل سازمان توسعه تجارت در خصوص تداوم محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها برای سال آینده گفت: محدودیت‌ها و ممنوعیت‌هایی که در بخش صادرات و واردات لحاظ شده تا اطلاع ثانوی ادامه دارد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص سیاست‌های دولت برای تعریف تعرفه‌ها گفت: اگر نرخ ارز تغییر نکند دلیلی برای تغییر تعرفه‌ها نداریم، چرا که یک‌بار متناسب با تغییر نرخ ارز تعرفه‌ها تعدیل شده‌اند.
براساس این گزارش برخی رسانه‌ها طی دیروز و امروز  از جایگزینی سیاست‌های تعرفه‌ای با محدودیت‌ها خبر داده و مدعی شد‌ه‌اند که دولت به دنبال تقویت نظام تعرفه‌ای است.
بنابراین گزارش با نوسانات نرخ ارز دولت تصمیماتی در خصوص واردات و صادرات برخی کالا‌ها گرفت که منجر به محدودیت یا ممنوعیت آنها شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :