آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21396
تاریخ انتشار : 20 دی 1391 11:32
تعداد بازدید : 415

تاکید بر هماهنگی بیشتر دولت و بخش خصوصی

قایم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در نشست شورای عالی نظارت بر اتاق ایران بر هماهنگی بیشتر بخش خصوصی و دولت برای رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی تاکید شد.

 

شاتا- مسعود موحدی در حاشیه این نشست افزود: اتاق ایران در مجموع عملکرد خوبی داشته است و برخی نکات تکمیلی نیز مطرح شد که در جلسات بعدی بیشتر مورد بحث قرار می گیرد.
وی ادامه داد: در این گونه نشست‌ها طبعا هماهنگی و چارچوب‌های مشترک و یک سلسله وظایف قانونی مورد نظر است که باید احراز شود و خط مشی‌ها و عملکردها به طور مشخص و مدون مورد تصویب قرار بگیرد.
به گفته وی، در این نشست مواردی درباره اتاق‌های مشترک و تشکل‌ها و نیز برخی دغدغه‌ها درباره استفاده‌هایی که در غیر مسیر کارت‌های بازرگانی صورت می‌گیرد مطرح شده بود.
همچنین اتخاذ هماهنگی‌های بیشتر بین بخش خصوصی و دولت درباره استفاده از ظرفیت های تجاری که در اقصی نقاط دنیا می تواند مورد استفاده قرار بگیرد نیز از دیگر موارد مورد بحث این نشست بود.
گفتنی است شورای عالی نظارت به عنوان بالاترین رکن اتاق ایران که ترکیبی از نمایندگان دولت و هیات رییسه اتاق ایران است وظیفه تعیین و تصویب خط مشی های اتاق و نظارت بر عملکرد اتاق و مواردی مانند رسیدگی به شکایت و ... را بر عهده دارد.
این شورا حداقل سالی دو بار تشکیل جلسه می‌دهد و مسائل و موضوعات مرتبط با اتاق‌ها را به گونه‌ای که در قانون پیش بینی شده مورد بحث و بررسی قرار می دهد و تصمیمات لازم را اتخاذ می‌کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :