آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21395
تاریخ انتشار : 20 دی 1391 11:27
تعداد بازدید : 651

دبیرکل سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با اشاره به تحریم‌های موجود:

دولت توسعه فناوری اطلاعات را به بخش خصوصی بسپارد

دبیرکل سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور و معاون دبیرخانه شورای انفورماتیک گفت: صنعت IT سرمایه گذاری بالقوه ای است که متاسفانه در کشور ما هنوز به خوبی به آن توجه نشده است.

 

خبرگزاری مهر- حمیدرضا قمی با تشریح فعالیت‌های نظام صنفی رایانه‌ای در کشور افزود: نظام صنفی رایانه‌ای علاوه بر مشاوره‌های اصلی که به دولت در حوزه سیاست‌‌گذاری‌ها می‌دهد، در حوزه‌های مربوط به ICT، طرح شبنم و نمایشگاه الکامپ نیز فعالیت داشته است.
وی با بیان اینکه نظام صنفی رایانه‌ای به عنوان برقرارکننده ارتباط بین بخش خصوصی و دولت نیز فعالیت می‌کند، یادآور شد: خوشبختانه نظام صنفی رایانه‌ای تاکنون فعالیت‌های خوبی در حوزه برقراری ارتباط‌های بین‌المللی و عضویت در نهادها و اتحادیه‌های بین‌المللی و جهانی داشته است.
دبیرکل سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با اشاره به اینکه دستگاه‌های متولی صنعت IT در کشور بسیار هستند، گفت: متاسفانه در شرح وظایف این دستگاه‌ها تلاقی وجود دارد و همین امر باعث شده است که تصمیم‌گیری‌های مناسب صورت نگیرد.
قمی با بیان اینکه البته نظام صنفی رایانه و شورای انفورماتیک مسایل و مشکلات موجود در این رابطه را پیگیری می‌کند، یادآور شد: متاسفانه ابزار ما در این رابطه محدود است.
وی با تاکید بر اینکه بهره‌مندی از ظرفیت عظیم IT در تولید سرمایه نیازمند عزم ملی است، افزود: همه دستگاه‌های ذی‌ربط، مجلس و دولت باید با یک همکاری و تعامل ملی به دنبال استفاده از این ظرفیت باشند.
دبیرکل نظام صنفی رایانه‌ای کشور با تاکید بر اینکه باید زمینه توسعه فعالیت بخش خصوصی در صنعت IT فراهم شود، گفت: حمایت بیشتر از بخش خصوصی باید در دستور کار قرار گیرد.
قمی با بیان اینکه فروش بازی‌های رایانه‌ای در کشور هند برابر میزان درآمد نفتی ایران در سال 2007 است، گفت: صنعت IT سرمایه‌گذاری بالقوه‌ای است که متاسفانه در کشور ما هنوز به خوبی به آن توجه نشده است.
وی با اشاره به اینکه گردش مالی موجود در بخش IT کشور متناسب با ظرفیت‌ها و توانایی‌های نیروی انسانی نیست، گفت: این صنعت یک صنعت انسان محور است.
دبیرکل نظام صنفی رایانه‌ای کشور با تاکید بر اینکه در کشور ما نیروهای انسانی کارآمدی در این زمینه وجود دارد، گفت: صنعت IT در ایران نیازمند بهره‌گیری از نیروهای کارآمد و افزایش تمایل به سرمایه‌گذاری در این بخش است.
قمی با بیان اینکه بسیاری از کشورها با بهره‌گیری از این صنعت توانسته‌اند سرمایه‌های بسیار خوبی را برای خود فراهم کنند، افزود: ایجاد بسته‌های حمایتی برای جذب سرمایه‌گذار در این بخش ضروری است.
وی با اشاره به اینکه توسعه این صنعت در کشور ما نیازمند تعاملات بین‌المللی و جهانی است، گفت: با توجه به تحریم‌های موجود بخش دولتی نمی‌تواند در این زمینه فعالیت خوبی داشته باشد و باید بخش خصوصی به این حوزه ورود پیدا کند.
دبیرکل نظام صنفی رایانه‌ای کشور با تاکید بر اینکه دیپلماسی بخش خصوصی در این زمینه باید فعال شود، گفت: دولت باید از بخش خصوصی برای توسعه این صنعت استفاده کند.
قمی با اشاره به اینکه ظرفیت نیروی انسانی بسیار وسیعی در صنعت IT کشور وجود دارد، گفت: متاسفانه یکی از مشکلات موجود در این حوزه آموزش‌های نامتناسب است.
وی یادآور شد: آنچه که در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود متناسب با نیازهای بازار نیست و باید در این راستا چاره‌اندیشی شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :