آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21392
تاریخ انتشار : 20 دی 1391 11:21
تعداد بازدید : 540

ورود نسل جدید یواس‌بی‌ به بازار

انتقال اطلاعات با سرعت 10گیگابایت بر ثانیه

گروه پروموتر از نمایشگاه کالاهای مصرفی الکترونیک 2013 استفاده کرد تا ارتقای یواس بی 0/3 را از پنج گیگابایت در ثانیه به 10 گیگابایت در ثانیه اعلام کند.

 

خبرگزاری مهر- گذرگاه یواس‌بی در نسخه سوم از سرعت پنج گیگابایت در هر ثانیه به 10 گیگابایت در هر ثانیه افزایش می‌یابد و این سرعت به واسطه رابط‌های ارتقا یافته یواس‌بی و کابل‌هایی فراهم می‌شوند که با دستگاه‌های نسخه دو و سه یواس‌بی سازگار است.
سرعت انتقال اطلاعات 10 گیگابایت در هر ثانیه یو‌اس‌بی نسخه سه را به فناوری تاندربولت (به عنوان رابط مشترک تمام دستگاه‌ها برای انتقال اطلاعات) شبیه می‌کند که می‌تواند با سرعت 10 گیگابایت در هر ثانیه اطلاعات را منتقل کند.
نسخه جدید یواس‌بی در شرایطی رونمایی می‌شود که تعداد دستگاه‌های مجهز به فناوری تاندربولت افزایش می‌یابند.
از آنجا که دستگاه‌های بازیکنان مهم این صنعت چون اچ‌پی، اینتل، مایکروسافت و اس‌تی اریکسون و تگزاس بخشی از گروه یواس‌بی پروموتر هستند، مدت زمان زیادی برای ورود کابل‌های 10 گیگابایت در ثانیه یو‌اس‌بی 0/3 در انتظار نخواهیم بود.دنیس فلناگن مدیرعامل بخش تعهدات اکوسیستم ویندوز گفت: مایکروسافت یکی از حامیان قدرتمند یواس‌بی بوده است و همواره از تعادل برقرار کردن بین نوآوری و انطباق‌پذیری حمایت کرده است.
وی افزود: طرح‌های به‌روز شدن به یواس‌بی 0/3 همگام با دیدگاه‌های ما بوده است و این به‌روزسازی‌ها سرعت انتقال اطلاعات را افزایش می‌دهد.یواس‌بی 0/3 با سرعت 10گیگابایت در هر ثانیه از اواسط سال 2013 وارد بازار می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :