آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21386
تاریخ انتشار : 20 دی 1391 11:13
تعداد بازدید : 522

پیامک های تخریبی در دستور کار شورای عالی فضای مجازی قرار گرفت

پیامک هایی که در آنها نام شخصیت های مطرح در حوزه های مختلف دست مایه تمسخر و شوخی قرار داده می شود، بحث تازه ای محسوب نمی شوند اما با این وجود همچنان هیچ نهادی خود را موظف به پیگیری این موضوع ندانسته و به نظر می رسید این قصه سر دراز دارد اما ظاهرا بررسی این موضوع اخیرا در دستور کارهای مرکز ملی و شورای عالی فضای مجازی قرار گرفته است.

 

 وزارت ارتباطات وارد عمل می‌شود
محمدعلی فرقانی، معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در خصوص اینکه آیا رگولاتوری به عنوان نهاد قانون‌گذار در عرصه ارتباطات تصمیم خاصی در این باره نگرفته گفت: این موضوع بیشتر حالت محتوایی دارد و ما هنوز خیلی به مباحث محتوایی ورود پیدا نکرده‌ایم و در این زمینه بیشتر وزارت ارشاد متولی امور است.
رییس سازمان تنظیم مقررات افزود: به طور معمول در زمینه محتواهای فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد و درباره محتواهای سیاسی و اجتماعی نهادهای امنیتی و سایر اجزا وارد عمل می‌شوند. با این حال به نظر می‌رسد ما هم می‌توانیم در این زمینه ورود پیدا کنیم و یا حداقل موضوع را به سایر بخش‌ها منتقل کنیم و در آینده این کار را خواهیم کرد.
 موضوع در دستور کار شورای‌عالی فضای مجازی
اما نکته مهمی که در ارتباط با انواع پیامک‌هایی که درباره شخصیت‌های مطرح دست به دست می‌شوند، وجود دارد آن که همواره به نظر می‌رسد عدم هماهنگی بین بخش‌های مختلف از جمله مواردی است که مانع اقدامی درست برای مقابله با این موضوع می‌شود.
در این میان شورای‌عالی فضای مجازی به واسطه آنکه اعضای حقیقی و حقوقی آن از بخش‌های مختلف انتخاب شده‌اند، مجرایی است که می‌تواند با بهره‌گیری از این ظرفیت در این زمینه وارد عمل شود.
مهدی اخوان بهابادی، دبیر این شورا در این‌باره گفت: نامه‌ای رسمی دریافت کرده‌ایم و یکی از بخش‌ها درخواست کتبی برای رسیدگی به این موضوع داده و این نامه جزو دستور کارهای مرکز ملی و شورای‌عالی فضای مجازی قرار گرفته است.
او افزود: البته ما صفی طولانی از موضوعات را در دستور کار داریم چراکه موضوعات متنوعی در حوزه‌ فضای مجازی کشور وجود داشته و از سال 1370 که اینترنت وارد کشور شده حدود 20 سال کار جمع شده در حوزه‌ فضای مجازی باقی مانده داریم و به هر حال لازم است کارها به نوعی اولویت‌بندی
شود.
حال با تمام این تفاسیر به نظر می‌رسد همچنان باید منتظر ماند تا شاید در آینده مشخص شود داستان پیامک‌های زنجیره‌ای شخصیت‌های مطرح کشور کی و کجا به پایان خواهد رسید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :