آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213833
تاریخ انتشار : 28 تیر 1396 11:1
تعداد بازدید : 735

خلق تصاویر واقعی با HDR10+

سامسونگ استاندارد جدید HDR10+ را برای ویدیوهایی با گستره دینامیکی بالا (HDR) معرفی کرد که تصاویر نهایی تلویزیون را بیش از همیشه به تصاویر واقعی نزدیک می کند؛ اما استاندارد HDR10+ دقیقا به چه معنی است؟

در پاسخ می توان گفت که HDR10+ روندی است که بازه دینامیکی (نسبت نور و تاریکی) را در تصویر ورودی بالاتر می برد تا آن را بیشتر شبیه به چیزی کند که چشم در واقعیت می بیند.استفاده از این استاندارد از دید بیننده منجر به ایجاد تصویری روشن تر با بازه رنگ بیشتر و تن رنگ غنی تر در مقایسه با روندهای معمولی  HDR  می شود. 
در حالی که استاندارد کنونی HDR10 از ابرداده های استاتیک استفاده می کند، استاندارد HDR10+ از ابرداده های دینامیکی برای خلق کنتراست بهتر و رنگ هایی نزدیک به واقعیت استفاده می کند که نهایتا تجربه دیداری را بسیار بهتر می کند. با استفاده از این ابرداده های دینامیکی کدگذاری شده در سیگنال HDR10+، این استاندارد می تواند سطح روشنایی سیگنال HDR را به صورت صحنه به صحنه تنظیم کرده و تصویری بسیار نزدیک تر به واقعیت به دست بدهد. 
در حال حاضر HDR در انواع محصولات شامل تلویزیون ، گوشی هوشمند و دوربین استفاده شده است اما در سال های آینده HDR10+ در مقام یک استاندارد باز، تبدیل به استاندارد غالب این صنعت شده و حتی دستگاه های بیشتری را تحت پوشش قرار خواهد داد.
 این استاندارد هم اکنون در تمام تلویزیون های UHD سال ۲۰۱۷ سامسونگ از جمله سری تلویزیون های برتر QLED این برند پشتیبانی شده و در ادامه سال، شرکت سامسونگ با ارایه یک به روزرسانی نرم افزاری جدید، به سری ۲۰۱۶ این تلویزیون ها نیز امکان پشتیبانی از این استاندارد را خواهد داد.
 منبع: روابط عمومی سامسونگ


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :