آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213831
تاریخ انتشار : 28 تیر 1396 10:57
تعداد بازدید : 1141

از سوی پدافند غیر عامل صورت گرفت

دعوت از 7 دانشمند برای تحقیق روی «هارپ»

رییس سازمان پد افند غیرعامل به تهدیدات بیولوژیکی در حوزه سلامت به کمک فضای سایبر ی پرداخت و گفت: تهدیدات بیولوژیکی در حوزه سایبر ی امکان پذیر بوده و بر اساس نظر کارشناسان امکان استفاده از ویروس های بیولوژیکی در فضای سایبر ی و ویروس های سایبر ی به صورت بیولوژیک وجود دارد.

پایداری ملی - سردار غلامرضا جلالی در حاشیه نخستین همایش ملی پدافند بیوسایبری در نظام سلامت گفت: این همایش به منظور بررسی فرصت ها و تهدیدها در حوزه بیولوژیکی و سایبری برگزار شده و دانشمندان حوزه زیست و فناوری حضور دارند تا به بررسی تهدیدات در این حوزه پرداخته و رویکرد مناسب در کشور را اتخاذ کنیم.
رییس سازمان پد افند غیرعامل گفت: بسیاری از تجهیزات پزشکی در نظام سلامت دارای سیستم عامل اند و با اتصال به واحدهای مرکزی در بستر اینترنت به روزرسانی می شوند که این موضوع می تواند آسیب و تهدیدی برای حوزه سلامت محسوب شود.
جلالی به شایعه هارپ و حملات بیوسایبری مربوط به آن پرداخت و گفت: در سازمان پد افند غیرعامل از دانشمندان 7 رشته دعوت کردیم تا به بررسی پدیده هار پ بپردازند و پس از بررسی ها جمع بندی متخصصان این بود که این بحث هنوز در حد یک نظریه است و امکان پذیری آن اثبات نشده و ما به آن به دید شک و تردید نگاه می کنیم. 
رییس سازمان پد افند غیرعامل تلفن های همراه را تهدیدی در حوزه سایبر ی معرفی کرد و گفت: گوشی های هوشمند تلفن همراه که کاربردهای بسیاAvری دارند به عنوان یک تهدید محسوب می شوند و 14 عامل شناسایی هر فرد در تلفن همراه ذخیره است و امکان ارسال آن به پایگاه داده ای سازنده وجود دارد.
رییس سازمان پد افند غیرعامل افزود: مسوولان کشوری به دلیل مسوولیتی که بر عهده دارند در استفاده از گوشی های هوشمند در معرض تهدید بیشتری قرار دارند اما خوشبختانه شاهد آن هستیم که مسوولان کشوری هوشمندانه از تلفن همراه استفاده می کنند.
وی گفت: رویکرد این است که برای استفاده از فناوری ها الگو داشته باشیم البته برای استفاده از گوشی های هوشمند الزام حکومتی وجود دارد که سرور آن داخل کشور باشد. وقتی سرورها خارج از کشور قرار داشته باشند به لحاظ دسترسی به داده های گوشی های هوشمند امکان این را دارند که در انتخابات نظر افکار عمومی و مردم را در کف خیابان ارزیابی کنند؛ لذا شناخت آنها به تحولات داخل کشورمان در مقایسه با مسوولان بیشتر است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :