آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213775
تاریخ انتشار : 27 تیر 1396 11:13
تعداد بازدید : 1006

ساخت روبات هایی که فرمان های صوتی را اجرا می کنند

دانشمندان موفق به ساخت روباتی شده اند که می تواند دستورالعمل های گفتاری را درک کند و آن را به بهترین نحو انجام دهد.


ایسنا- دانشمندان دانشگاه براون در آمریکا اظهار کردند: ما به دنبال این هستیم که با حل مساله زبان برای روبات ها، آنها بتوانند یک دستور به زبان معمول را دریافت کنند و رفتارهایی را به وجود آورند که به واسطه آنها بتوانند یک ماموریت را با موفقیت انجام دهند.
مشکل این است که این دستورات انتزاعی هستند و می توان از آن برداشت های مختلفی داشت که همین امر باعث می شود یک روبات نتواند کار خود را به درستی انجام دهد و آن را به اتمام برساند. به عنوان مثال، کسی که در یک انبار و با یک لودر روباتیک کار می کند، به همکار روباتیک خود می گوید این پالت را بگیر.
این یک فرمان بسیار انتزاعی است که شامل تعدادی از مراحل کوچک تر مانند بلند کردن بار، قرار دادن چنگال در زیر آن و بالا بردن آن است. با این وجود، دستورالعمل های رایج دیگر ممکن است دقیق تر باشند و تنها یک عمل واحد را شامل شوند: برای مثال، چنگک لودر را کمی عقب ببر. 
محققان می گویند که سطوح مختلف انتزاعی در این فرمان ها می تواند مشکلاتی را برای مدل های فعلی روبات ها ایجاد کند. اکثر مدل ها سعی می کنند نشانه ها را از کلمات موجود در فرمان و همچنین ساختار جمله ها شناسایی کنند و سپس یک عمل دلخواه را از آن زبان استنتاج کنند.
نتایج استنتاج شده سپس یک الگوریتم را طراحی می کنند که به واسطه آن می توان برای انجام کار مدنظر برنامه ریزی کرد. با این حال، بدون در نظر گرفتن ویژگی دستورالعمل ها، روبات ممکن است برای دستورالعمل های ساده بیش از حد برنامه ریزی کند یا برای دستورالعمل های انتزاعی که شامل مراحل کوچک زیادی هستند، زیاد برنامه ریزی نکند. 
این امر می تواند منجر به اقدامات نادرست یا برنامه ریزی بیش از حد طولانی روبات ها برای انجام کارها شود. اما سیستم جدید، سطح پیشرفته ای را به مدل های موجود اضافه می کند و علاوه بر سهولت استنتاج کار دلخواه از زبان، می تواند آن را نیز تحلیل کند تا سطح مشخصی از انتزاع را در آن بیابد.
این سیستم جدید در مقایسه با سیستم های رایج فعلی، می تواند روند انجام کارها را تسریع بخشد و می تواند در 90 درصد مواقع در یک ثانیه به این دستورات پاسخ دهد. با وجود این پیشرفت پیش بینی می شود که افراد می توانند با ماشین های خودکار در خانه و محل کار خود ارتباط برقرار کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :