آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213765
تاریخ انتشار : 27 تیر 1396 10:56
تعداد بازدید : 1227

ماموران مرزی آمریکا گوشی شهروندان را کنترل می کنند

شهروندان آمریکایی که از مسافرت خارجی به این کشور باز می گردند، دیگر نباید نگران کنترل محتوای حساب های خود در شبکه های اجتماعی باشند.


فارس - ماموران گمرک و پلیس فرودگاه این کشور از این پس تنها به کنترل محتوای پیام های گوشی های هوشمند این مسافران اکتفا می کنند و قصد جست وجو و بررسی محتوای حساب های کاربران در شبکه های اجتماعی را نخواهند داشت.
بعد از مدت ها بحث و جدل میان نهادهای مختلف دولتی در این کشور، قرار بر این شده که اطلاعات کاربران که روی سرورهای دور از دسترس ذخیره شده اند، مشمول بررسی و کنترل مرزی نشود. از همین رو ماموران مرزی تنها به محتوای پیام های ذخیره شده روی گوشی های هوشمند توجه خواهند کرد.
این خبر چندان به مذاق دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا خوشایند نخواهد بود،  زیرا وی از مدت ها قبل در تلاش برای کنترل محتوای تمامی حساب های کاربران در شبکه های اجتماعی در حین ورود به خاک آمریکا بوده است. البته باید توجه داشت که این تصمیم مربوط به شهروندان آمریکایی است و هنوز مشخص نیست شهروندان سایر کشورها باید در آینده اطلاعات مربوط به خود در شبکه های اجتماعی را به ماموران مرزی این کشور در فرودگاه ها ارایه کنند یا خیر.
در حال حاضر و با این تصمیم جدید، ماموران کنترل مرزی می توانند محتوای پیامک ها و حتی عکس های موجود در گوشی های هوشمند مسافران را در صورت تمایل و درخواست مشاهده کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :