آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213752
تاریخ انتشار : 27 تیر 1396 10:40
تعداد بازدید : 686

جزییات تسهیلات پرداختی بانک ها در فصل بهار

تسهیلات پرداختی بانک ها به بخش های اقتصادی طی سه ماهه سال۱۳۹۶، مبلغ ۱۰۱۳ هزار میلیارد ریال است که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل، معادل 5/8 درصد افزایش دارد.

بانک مرکزی-  بررسی تسهیلات پرداختی در بخش های اقتصادی طی سه ماهه سال ۱۳۹۶ نشان می دهد: سهم تسهیلات پرداختی در قالب سرمایه در گردش در تمام بخش های اقتصادی طی سه ماهه سال جاری مبلغ 8/662 هزار میلیارد ریال (معادل 4/65 درصد کل تسهیلات پرداختی) است که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل مبلغ ۳۰ هزار میلیارد ریال معادل 7/4 درصد افزایش داشته است. سهم تسهیلات پرداختی بابت تأمین سرمایه در گردش بخش صنعت و معدن در سه ماهه سال جاری معادل 1/285 هزار میلیارد ریال بوده است که حاکی از تخصیص ۴۳ درصد از منابع تخصیص یافته به سرمایه درگردش تمام بخش های اقتصادی (مبلغ ۶۶۲.۸ هزار میلیارد ریال) است. 
ملاحظه می شود از 7/327 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداختی در بخش صنعت و معدن معادل ۸۷ درصد آن (مبلغ 1/285 هزار میلیارد ریال) در تأمین سرمایه در گردش پرداخت شده که بیانگر این است که بانک ها در سال جاری توجه و اولویت دهی ویژه ای به تأمین منابع برای این بخش دارد. بر این اساس، تعداد ۴۹ هزار و ۲۶۳ فقره تسهیلات به بخش صنعت و معدن با میانگین پرداختی هر فقره ۶۶۵۲ میلیون ریال پرداخت شده که بیشتر از میانگین پرداختی سایر بخش هاست. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :