آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213750
تاریخ انتشار : 27 تیر 1396 10:35
تعداد بازدید : 771

رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور اعلام کرد:

رشد 70 درصدی الکامپ بیست و سوم در مقایسه با سال قبل

رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور اعلام کرد: نمایشگاه الکامپ امسال از نظر متراژ بیش از 70 درصد رشد داشته و در نتیجه دوره بیست و سوم، بزرگ ترین الکامپ تاریخ خواهد بود.


فناوران - ناصرعلی سعادت، رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در نشست خبری نمایشگاه الکامپ گفت: مهم ترین تفاوت نمایشگاه امسال با سال گذشته این است که الکامپ به جای پاییز در تابستان برگزار می شود. همچنین هم زمان با الکامپ هیچ نمایشگاه دیگری برگزار نمی شود و این موضوع دست ما را برای برآورده کردن بسیاری از خواسته های صنف باز گذاشته است.
وی افزود: البته تغییر تاریخ الکامپ، سبب شد فاصله بین دوره الکامپ 22 و 23 کوتاه شده و فرصت کافی برای برنامه ریزی و اجرا نداشته باشیم. به ویژه برخی شرکت های خارجی که سالانه برنامه ریزی می کنند، عملا امکان حضور در این دوره را نیافتند. اما نتیجه کار نشان می دهد مزایای تغییر تاریخ بیشتر از زیان آن بوده است.
سعادت با بیان اینکه فضای نمایشگاه امسال بیش از 70 درصد رشد داشته است، گفت: سال گذشته الکامپ در 18 هزار متر مربع فضای نمایشگاهی برگزار شد. این در حالی است که فضای مفید امسال به 34 هزار متر مربع رسیده است.

 حل کامل مشکل ارزی ریالی 
رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای در پاسخ به سوالی درباره مشکل ارزی و ریالی گفت: به جرات می گویم این مشکل به طور کامل حل شده است. اکنون بخش ارزی و ریالی به صورت خود اظهاری انجام شده و در سال گذشته حتی یک مورد جریمه در جریان بازرسی شرکت سهامی نمایشگاه ها نداشتیم.وی درباره اینکه چرا الکامپ به شهر آفتاب منتقل نمی شود، گفت: کل فضای سرپوشیده شهر آفتاب 12 هزار متر مربع است و اکنون متراژ نمایشگاه الکامپ چند برابر آن است.
سعادت درباره وضعیت اینترنت نمایشگاه نیز گفت: تامین اینترنت از سوی شرکت سهامی نمایشگاه ها و برای رویداد هایی که در این فضا برگزار می شود، به یک شرکت واگذار شده و قاعدتا ما نیز مصرف کننده محسوب می شویم. البته در حال مذاکره با تامین کننده هستیم تا خدمات با کیفیتی ارایه کند.

 هم زمانی الکامپ و تلکام از سال 97
رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای با بیان ادغام نمایشگاه الکامپ و تلکام در سال آینده گفت: براساس تفاهمی که در جلسه مشترک با مسوولان ذی ربط صورت گرفت، مقرر شد نمایشگاه الکامپ و تلکام از سال 97 هم زمان و با مدیریت یکپارچه برگزار شود. البته جزییات اینکه دو نمایشگاه ادغام شده یا به صورت دیگری برگزار شود بعدا مشخص خواهد شد اما به هر حال سازمان نظام صنفی رایانه ای، شرکت سهامی نمایشگاه ها و مجری نمایشگاه تلکام روی هم زمانی این دو رویداد به توافق رسیدند.سعادت درباره سالن الکام استارز نیز گفت: با همکاری وزارت ارتباطات تمهیداتی برای اسکان حدود 50 نفر از استارت آپ های شهرستانی حاضر در سالن الکام استارز در نظر گرفته شده است.

 آمار و ارقام الکامپ
باقر بحری، عضو هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای و مدیر اجرایی الکامپ 23 گفت: امسال فضای مفید نمایشگاه الکامپ 34 هزار متر مربع و کل فضای تحت پوشش داده شده 60 هزار متر مربع است که در تاریخ الکامپ بی سابقه است.وی با بیان اینکه شرکت های خارجی از 20 کشور در هزار متر مربع در نمایشگاه الکامپ حضور دارند، گفت: از کشورهای کره جنوبی، چین و تایوان شرکت هایی به طور مستقیم در نمایشگاه حضور خواهند داشت. با این حال شرکت هایی از هلند، آلمان، ایتالیا، ژاپن و غیره نیز به الکامپ امسال می آیند.

 بزرگ ترین سالن الکامپ در اختیار استارت آپ ها
مدیر اجرایی نمایشگاه الکامپ با بیان اینکه سالن های 8 و 9 به عنوان بزرگ ترین سالن نمایشگاه در اختیار استارت آپ ها قرار گرفته است، گفت: 100 استارت آپ متقاضی غرفه 12 متری بودند که خواسته آنها برآورده شد و علاوه بر آن 250 استارت آپ در قالب یک استند در نمایشگاه حضور دارند.بحری افزود: در الکام استارز سه بخش در نظر گرفته شده است. بخش اول افراد با سابقه در حوزه کسب و کارهای نوین به عنوان مربی (Mentor) حضور دارند و استارت آپ ها می توانند از تجربیات این افراد استفاده کنند.
وی ادامه داد: در بخش دوم مسابقه ای مانند پارسال میان استارت آپ ها برگزار شده و به بهترین طرح ها جایزه داده می شود. یک بخش VIP هم در نظر گرفته شده است که افراد موثر از سوی سرمایه گذاران خطرپذیر در این بخش حضور داشته و برای سرمایه گذاری در استارت آپ ها مذاکره می کنند.مدیر اجرایی نمایشگاه الکامپ گفت: با مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی مذاکره شده و قرار است این سازمان با همراهی رایتل، روی 20 تا 30 استارت آپ حاضر در نمایشگاه سرمایه گذاری کنند.
بحری گفت: امسال استارت آپ ها دست به دست هم داده اند تا هم سالن الکام استارز و هم نمایشگاه الکامپ به بهترین شکل برگزار شود و بسیاری از آنها به بازدیدکنندگان و غرفه داران خدمات ارایه می کنند که فهرست این شرکت ها و خدمات شان به زودی منتشر می شود.
وی درباره سالن دولت الکترونیکی نیز گفت: در سالن 41A دستاوردهای دولت الکترونیکی و شبکه ملی اطلاعات به نمایش گذاشته می شود. 

 افتتاح فاز سوم شبکه ملی اطلاعات در الکامپ
سعادت، رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای در بخش دیگری از این نشست گفت: قرار است فاز نهایی شبکه ملی اطلاعات در نمایشگاه الکامپ رونمایی شود. یکی از مهم ترین دستاوردهای دولت یازدهم شبکه ملی اطلاعات است و مهم ترین فاز این شبکه روز سوم الکامپ (یکشنبه هفته آینده) با حضور وزیر ارتباطات در سالن دولت الکترونیکی رونمایی می شود.وی افزود: یکی دیگر از برنامه های امسال برگزاری همایش «آینده اقتصاد فناوری اطلاعات» است و علاوه بر آن کمیسیون آموزش نظام صنفی چند کارگاه و پنل برگزار می کند.سعادت با بیان اینکه امسال الکامپ مراسم افتتاحیه نخواهد داشت، گفت: با توجه به اینکه شرکت ها معمولا در روز اول درگیر ساماندهی غرفه خود هستند، تصمیم گرفتیم مراسم افتتاحیه تنها در حد بریدن روبان باشد. اما در روز آخر مراسم اختتامیه برگزار خواهد شد.
رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای با بیان اینکه قول داده بودیم هر سال الکامپ یک پله بالاتر برود، گفت: امسال با وجود زمان کمی که با دوره پیشین نمایشگاه فاصله بود، اما سالن های جدیدی مانند 5 و 6 و 7 به نمایشگاه اضافه شده و فضای نمایشگاه هم 70 درصد بزرگ تر شده است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :