آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213747
تاریخ انتشار : 27 تیر 1396 10:30
تعداد بازدید : 1258

حذف آگهی ناهنجار از روی سایت «دیوار»

پیرو خبر اولتیماتوم 72 ساعته دادستانی به سایت دیوار، روابط عمومی این سایت توضیحاتی ارایه کرد.


روز گذشته خبری در برخی رسانه ها از جمله روزنامه فناوران منتشر شد که دادستانی مشهد به پلیس فتا دستور داده است اگر سایت دیوار برخی آگهی های هنجارشکن را ظرف 72 ساعت حذف نکند، آن را فیلتر کنند.
فناوران- روابط عمومی سایت دیوار در این باره توضیح داد: «برخی از کاربران دیوار صبح روز گذشته با خواندن خبری در روزنامه ها در خصوص اعلام ضرب الاجل، همچون ما متعجب شدند.
پیرو تماس هایی با نهادهای ذیربط، تیم حقوقی دیوار از نامه یک مقام انتظامی و درخواست بازبینی و حذف چند آگهی  خبردار شد که هنگام انتشار خبر مربوطه در رسانه ها، برای دیوار، ارسال هم نشده بود. 
اپلیکیشن دیوار به واسطه دریافت روزانه بیش از ۲۰۰ هزار آگهی، همواره در تکاپو بوده است تا با انتشار محتوایی کاربردی و مطابق با هنجارهای جامعه، در راستای بهبود وضعیت اقتصادی و تسهیل مبادلات تجاری، مبادرت ورزد. 
دیوار اکنون بستری گسترده برای ارایه خدمات و کالا برای کسب وکارهای خرد و کلان فراهم کرده و زمینه ساز اشتغال بیشتر در کشورمان شده است. دیوار در این میان، گاه تذکرهایی  مبنی بر حذف یا اصلاح برخی آگهی های میزبانی شده دریافت می کند و در این مسیر و  جهت حفظ امنیت و حرمت کاربران ایرانی، همواره پذیرای انتقادها، تذکرات و پیشنهادهای پلیس فتا، مقام های قضایی، کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه و سایر سازمان های مرتبط بوده و نهایت همکاری را با آنان در کوتاه ترین زمان ممکن انجام داده است. 
نامه دیروز هم از سایر گزارش هایی که در تعاملات رایج ما و نهادهای ذیربط انجام می شود، مستنثی نبوده و اکنون با پیگیری دیوار، آگهی های مذکور نیز حذف شده است.
حفظ اعتماد کاربر ایرانی اولویت اصلی دیوار بوده است و این تیم جهت نیل به این هدف، در آینده نیز نهایت تلاش خود را به کار خواهد بست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :