آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21372
تاریخ انتشار : 20 دی 1391 10:24
تعداد بازدید : 1235

سامانه نظارت و هدایت الکترونیکی بیمه (سنهاب) رونمایی شد

سامانه نظارت و هدایت الکترونیکی بیمه با عنوان سنهاب به منظور نظارت بر فعالیت شرکت های بیمه و همچنین اصالت بیمه نامه های صادره از سوی شرکت ها رونمایی و راه اندازی شد.

 

ایسنا- محمد کریمی، رییس کل بیمه مرکزی  گفت: یکی از اهداف راه‌اندازی این سامانه حمایت از حقوق مردم و بیمه‌گذاران است و براساس آن تمامی اطلاعات و ارقام و عملکرد شرکت‌های بیمه به صورت آنلاین به بیمه مرکزی
می‌رسد.
نمایش کروکی پلیس در سامانه نیروی انتظامی
 وی گفت: بهره‌برداری از سامانه نیروی انتظامی در بحث بیمه شخص ثالث برای شرکت‌ها در آینده ثبت و درج خواهد شد و کروکی پلیس در این سامانه نمایش داده می‌شود و این امر مراحل کاری بیمه‌گذاران را راحت‌تر خواهد کرد. این در حالی است که در حال حاضر تا کروکی به دادگاه قضایی ارسال و حکم صادر و ابلاغ شود زمان زیادی می‌برد که با این اطلاعات الکترونیکی این زمان به حداقل می‌رسد.
 کریمی همچنین از دیگر خصوصیات این سایت را منتقل شدن تخفیف بیمه‌نامه‌ها از شرکتی به شرکت دیگر عنوان کرد و گفت: بر این اساس هر بیمه‌نامه‌ای که صادر می‌شود توسط بیمه‌گذار از طریق سایت بیمه مرکزی قابل پیگیری است و می‌تواند شرکت‌های ذی‌ربط و خود بیمه‌گذار از اصالت بیمه‌نامه صادر شده مطلع
شود.
 رییس کل بیمه مرکزی گفت: این سامانه که به صورت آنلاین از روز سه‌شنبه راه‌اندازی شده است در حال حاضر با 19 شرکت در حال همکاری است و بقیه شرکت‌ها نیز به زودی وارد این سامانه خواهند شد.
 وی افزود:‌ البته مردم در جریان باشند که بیمه‌نامه‌ای صادر می‌شود از 24 ساعت بعد امکان رویت در سامانه بیمه مرکزی فراهم است.
 در این مراسم نوروزی، معاون نظارت الکترونیکی بیمه مرکزی  نیز به تشریح این سامانه پرداخت و گفت: از طریق این سامانه به تفکیک استان‌ها می‌توانیم در جریان تعداد بیمه‌نامه‌های صادره توسط شرکت‌های مختلف از هر شرکت باشیم.
وی گفت: پایه اطلاعاتی این سامانه از ابتدای سال 91 تاکنون است. همچنین صورت‌حساب شرکت‌های بیمه و میزان خسارات و معوقات نیز از طریق بیمه مرکزی قابل استعلام است. نوروزی گفت: از این پس مردم می‌توانند از طریق سایت بیمه مرکزی و با وارد کردن کد بیمه و انتخاب شرکت بیمه مشخصات بیمه‌نامه خود را ملاحظه کنند. مدیرکل فناوری اطلاعات بیمه مرکزی همچنین به شماره پیامک 300002621 برای مطلع شدن مردم از وضعیت بیمه‌نامه‌های خود اشاره کرد و گفت: می‌توان با وارد کردن عدد یک، ستاره، کد ملی، ستاره و شماره بیمه‌نامه از اطلاعات بیمه‌ای مطلع شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :