آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213712
تاریخ انتشار : 26 تیر 1396 11:31
تعداد بازدید : 948

5 سال

محققان سامانه ای مبتنی بر هوش مصنوعی راه اندازی کرده اند که می تواند احتمال مرگ افراد را تا پنج سال زودتر با دقت پیش بینی کند.

ایسنا- این سامانه هوشمند با بررسی اسکن های پزشکی افراد می تواند تا پنج سال زودتر از موعد پیش بینی های دقیقی از روند مرگ افراد ارایه کند. در این تحقیقات محققان با استفاده از الگوریتم های یادگیری ماشین اسکن های سینه 48 بیمار بالای 60 سال را بررسی کردند و این سامانه موفق شد زمان مرگ آنها را با دقت 70 درصد در پنج سال بعد از تاریخ عکس ها حدس بزند.
برخی از این افراد از بیماری جان سالم به در برده بودند و برخی نیز فوت کرده بودند و سامانه وضعیت 33 نفر از آنها را به درستی پیش بینی کرد.
اسکن های سینه یکی از روش های مناسب برای بررسی اعضای حیاتی بدن نظیر قلب و ریه و همچنین رگ های اصلی خون هستند و متخصصان از آنها برای سنجش وضعیت فعالیت های مخرب مانند تومورسازی، انسداد عروق و “پلاک آترواسکلروز»( atherosclerotic plaque) که از علائم خطرناک تصلیب شرایین است، استفاده می کنند.
با توجه به متفاوت بودن عوامل و تعدد آنها محققان نمی توانند به راحتی تشخیص بدهند که کدام عامل می تواند سبب مرگ شود و در اینجا هوش مصنوعی می تواند وارد شده و با استفاده از داده های زیاد و یادگیری ماشین کیفیت تشخیص را بهتر کند و به همین دلیل بیش از 12 هزار بیمار به تازگی تحت بررسی این سامانه هوشمند قرار می گیرند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :