آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213701
تاریخ انتشار : 26 تیر 1396 11:7
تعداد بازدید : 641

رییس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی:

هماهنگی برای کاهش نرخ سود در بانک های خصوصی انجام شد

محمدرضا حسین زاده، رییس شورای هماهنگی بانک های دولتی با بیان اینکه برای کاهش نرخ سود باید نفع سپرده گذاران، تولیدکنندگان و بانک ها را در نظر گرفت، گفت: هماهنگی های لازم برای کاهش نرخ سود سپرده در بانک های خصوصی نیز انجام شده است.

تسنیم- مدیر عامل بانک ملی با بیان اینکه کاهش نرخ سود بانکی در شرایط فعلی به یک ضرورت تبدیل شده است، از هماهنگی های انجام شده برای کاهش نرخ سود در بانک های خصوصی نیز خبر داد و گفت: به طور معمول نرخ سود در بانک های دولتی کمتر از بانک های خصوصی است اما به نظر می رسد بانک های خصوصی نیز به این جمع بندی رسیده اند که نرخ سود خود را به تدریج کاهش دهند. 
به گفته حسین زاده در شورای هماهنگی مدیران بانک های دولتی جلسات متعددی درباره نرخ سود برگزار شده و با بررسی شرایط اقتصادی کشور و در نظر گرفتن سیاست های دولت و بانک مرکزی مقرر شد متناسب با آن سیاست ها، نرخ سود سپرده کاهش پیدا کند. مدیر عامل بانک ملی ایران با بیان اینکه شورای پول و اعتبار نیز در کاهش نرخ سود بانکی نقش اساسی را ایفا خواهد کرد گفت: با این حال بایستی به صورت تدریجی به سمت کاهش نرخ سود حرکت کنیم و سیاست های دولت و بانک مرکزی را نیز در نظر بگیریم. وی در پاسخ به سوالی درباره نرخ قطعی سود بانکی گفت: به صورت دقیق نمی توان نرخ سودی را برای سال جاری در نظر گرفت چراکه باید به این نکته توجه داشت که در حال حاضر بخشی از سپرده های جاری سپرده گذاران از محل دریافت سود بانکی تامین می شود. 
حسین زاده ادامه داد: از سوی دیگر وضعیت تولیدکنندگان و بانک ها را نیز برای کاهش نرخ سود بانکی باید مد نظر قرار داد تا هیچ یک از این دو گروه متضرر نشوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :