آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213686
تاریخ انتشار : 26 تیر 1396 10:38
تعداد بازدید : 424

افزایش امنیت مادربوردهای گیگابایت

پس از نفوذ گسترده هکرها به لایه های سخت افزاری، کمپانی هایی مانند گیگابایت دست به بهبود سیستم های امنیتی در سطح سخت افزار زده اند.

فناوران-  پس از انتشار آخرین نسخه از به روز رسانی اینتل با نام ME، گیگابایت به سرعت بایوس مادربوردهای خود را به روزرسانی کرده است . 
این وصله امنیتی از سوی گیگابایت برای بایوس مادربوردها سری سرور ، سری کامپیوترهای شخصی و سری workstaion  عرضه خواهد شد.
این به روزرسانی برای مادربوردهایی که از چیپ ست Q270 و ما قبل آن بهره می برند، ارایه شده است که می توان از مادربوردهایی با چیپ ست X170 ، X150 ، B150  و B250  در این زمینه نام برد. 
گیگابایت اعلام کرده است، مادربوردهایی که از چیپ ست های مورد نظر بهره می برند هم اکنون می توانند از طریق وب سایت رسمی گیگابایت از ارایه بایوس های جدید مطلع شوند یا این بایوس ها را دریافت کنند. 
همچنین دارندگان مادربوردهایQ87، Q85 وB85  نیز به زودی می توانند از طریق وب سایت رسمی گیگابایت از ارایه این به روزرسانی برای مادربوردهای خود مطلع شوند. 
گیگابایت تلاش می کند کاربران علاوه بر بهره بردن از حداکثر کارایی، از بیشترین میزان امنیت برای کامپیوترهای شخصی خود برخوردار باشند.
 همچنین به کاربرانی که پردازندۀ آنها از معماری Core اینتل بهره می برند، توصیه کرده است که بایوس مادربورد خود را به روزرسانی کند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :