آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213682
تاریخ انتشار : 26 تیر 1396 10:32
تعداد بازدید : 1028

صدور کارت ملی هوشمند 15 روزه شد

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور با اعلام صدور کارت هوشمند ملی به عنوان کارت مرجع و مادر برای همه ایرانیان گفت: طرح اخذ مدارک بدون کپی به صورت پایلوت در دو استان قم و خوزستان اجرا شد.


فارس- سیف الله ابوترابی با بیان اینکه تا پایان امسال اعتبار کارت های ملی قدیمی به پایان می رسد، گفت: تا کنون برای 24 میلیون نفر از ایرانیان کارت ملی هوشمند صادر شده و برای 36 میلیون نفر از ایرانیان هنوز کارت ملی هوشمند صادر نشده است.
وی گفت: به صورت پایلوت در دو استان قم و خوزستان طرح «اخذ مدارک بدون کپی» را دنبال کرده و به زودی آن را در کشور اجرا می کنیم. با این طرح به همراه کارت هوشمند ملی، مصرف کاغذ در کشور کاهش یافته و مشکلاتی که در برخی مراکز برای تهیه این کپی ها برای متقاضیان پیش می آمد مرتفع می شود. 
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور ادامه داد:  500 نمایندگی پست و 1200 دفتر پیشخوان برای متقاضیان دریافت کارت ملی هوشمند خدمات لازم را به افرادی که کارت ملی آنها در سال های 80 تا 89 صادر شده، ارایه می کنند تا کارت ملی هوشمند برایشان صادر شود.
ابوترابی با بیان هزینه 31 هزار تومانی صدور کارت ملی هوشمند گفت: عکس به صورت آنلاین از متقاضیان گرفته و صادر می شود بنابراین متقاضیان نیازی به ارایه عکس ندارند.
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور با اعلام صدور 15 روزه کارت ملی هوشمند گفت: در گذشته فرآیند تعویض کارت ملی 4 ماه طول می کشید و به افرادی که مدارکشان مشکل دارد، پیامکی ارسال می شود تا نسبت به رفع نقص اقدام شود.
وی گفت: در تلاشیم تا این کارت هوشمند ملی به عنوان کارت مرجع و مادر استفاده شود و دستگاه ها با کمک این کارت خدمات گوناگونی را به صاحبان شان ارایه دهند و توصیه ما این است که مردم این کارت را تنها به عنوان کارت شناسایی درنظر نگیرند، بلکه در صورت تامین زیرساخت ها با این کارت می توانند خدمات زیادی مانند خدمات بانکی، سلامت، انتخابات و غیره را دریافت کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :