آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213537
تاریخ انتشار : 24 تیر 1396 10:8
تعداد بازدید : 1034

واکنش معاون مخابرات ایران به وعده عرضه اینترنت نامحدود:

برای فروش نامحدود اینترنت ساختار واگذاری باید تغییر کند

معاون شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه هر مصوبه ای توسط کمیسیون تنظیم مقررات تصویب شود، منافع شرکت های FCP و منافع مشترک را در نظر می گیرد، گفت: اگر سازمان تنظیم مقررات مصوبه ای برای ارایه سرویس نامحدود ارایه دهد، ساختار دریافت اینترنت از زیرساخت و واگذاری به مشترکان تغییر خواهد کرد و مخابرات نیز تابع تصمیمات جدید خواهد بود.


ایسنا - داوود زارعیان با بیان اینکه مصوبات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در حال حاضر ناظر بر این است که اینترنت به صورت حجمی فروخته شود، افزود: البته این مصوبه در حالی است که ما تعداد زیادی مشترک نامحدود داریم. طبیعتا اگر سازمان تنظیم مقررات رادیویی مصوبه ای را در راستای ارایه اینترنت نامحدود تصویب کند، در تعرفه ها و تعامل شرکت های PAP و FCP با شرکت ارتباطات زیرساخت تغییر ایجاد می شود.
وی با بیان مشترکانی که همچنان قرارداد با اینترنت نامحدود دارند، گفت: در حال حاضر حدود ۷۰۰ هزار نفر در استان تهران اینترنت نامحدود دریافت می کنند. مشترکان با شرکت مخابرات قرارداد با سرعت ۱۲۸ کیلوبیت بستند که با این قرارداد سرعتشان پایین است، بنابراین امیدواریم مصوبه سازمان تنظیم مقررات رادیویی تصویب شده و مشترکان قراردادهایی با سرعت بالا با ما ببندند تا کیفیت اینترنت برایشان افزایش یابد.
معاون امور مشتریان شرکت مخابرات ایران با بیان تغییر ساختار واگذاری اینترنت در صورت تغییر مصوبه رگولاتوری گفت: درحال­حاضر شرکت های FCP اینترنت را به­صورت حجمی خریداری کرده و بر مبنای آن به شرکت زیرساخت پول پرداخت می کنند، بنابراین باید به همین ترتیب هم بفروشند. قطعا اگر سازمان تنظیم مقررات مصوبه ای برای ارایه سرویس نامحدود ارایه دهد، کل ساختار واگذاری اینترنت در کشور تغییر خواهد کرد و مخابرات نیز تابع تصمیمات جدید خواهد بود.
زارعیان گفت: با تغییر مصوبه سازمان، شرکت های PAP به شکل دیگری از زیرساخت و تامین کنندگان اینترنت را خریداری می کنند و همچنین به شیوه جدید واگذار خواهند کرد، بنابراین به نظر می رسد مصوبه جدید می تواند یک هماهنگی بین آنچه که PAPها و FCPها خریداری می کنند، با آنچه واگذار می کنند، ایجاد کند. مخابرات نیز درحالی­که معتقد است در مصوبه جدید هم منافع شرکت های FCP   و هم منافع مشترک در نظر گرفته می شود، قطعا آن را اجرا خواهد کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :