آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213513
تاریخ انتشار : 24 تیر 1396 2:15
تعداد بازدید : 493

رییس سازمان حمایت از حقوق تولیدکنندگان و مصرف­کنندگان اعلام کرد:

افزایش تسهیلات رونق تولید به 30 هزار میلیارد تومان

رییس سازمان حمایت از حقوق تولیدکنندگان و مصرف­کنندگان گفت: میزان تسهیلات رونق تولید از 16 هزار میلیارد تومان به 30 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

ایرنا- محمود نوابی در همایش تجلیل از حامیان حقوق مصرف کنندگان استان کرمان افزود: این تسهیلات در سال گذشته به 24 هزار واحد پرداخت شده است.
وی افزود: این تسهیلات در سال جاری شامل حوزه اصناف و بازسازی و نوسازی صنایع نیز می شود و قرار است سیستم بانکی مانند سال گذشته در این زمینه حمایت های لازم را داشته باشد.
وی همچنین با بیان اینکه واحدهای برتر در رعایت حقوق 
مصرف ­کنندگان پیشتاز این حوزه هستند، گفت: 10 برابر نسبت به سال 94 در حوزه جمع آوری کالای قاچاق از سطح بازار افزایش عملکرد داشته ایم.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: حوزه نظارت و بازرسی در 8 استان به معاونت ارتقا داده شده که کرمان یکی از این استان هاست.
وی عنوان کرد: یکی از مشکلات ما سهل ­انگاری در حوزه کار است و کار خوب را عرضه نمی کنیم. در این رابطه باید توجه داشت که مصرف ­کننده حق انتخاب دارد.
وی گفت: ممکن است چارچوب ها و قوانین نظارتی متفاوت باشد؛ اما اصل آن حذف­ شدنی نیست.
نوابی با بیان اینکه به سرمایه گذار باید احترام شود افزود: نگاه بسته و از بالا به سرمایه گذار مانع توسعه است و باید فرش قرمز حقیقی را برای سرمایه گذاران پهن کرد.
وی خدمات قبل، حین و بعد از فروش را از وظایف بنگاه های اقتصادی برشمرد و اظهار کرد: اصرار بر افزایش دوره های گارانتی و خدمات پس از فروش داریم و باید با افزایش بهره وری و کیفیت، محصول را با قیمت مناسب به مصرف کننده عرضه کرد و در کنار آن به نوآوری نیز توجه شود.
رییس سازمان حمایت از حقوق تولیدکنندگان و مصرف­ کنندگان با بیان اینکه بیش از 25 دستگاه در کشور قیمت گذاری می کنند، افزود: این حوزه باید سامان یابد.
نوابی با بیان اینکه حک قیمت روی کالاها الزامی نیست، گفت: اما درج قیمت روی کالاها باید انجام شود تا افراد در مراجعه به واحدهای فروش، به­آسانی از قیمت کالاها مطلع شوند و در کنار آن واحدهای فروش موظف به ارایه فاکتور هستند.
وی تصریح کرد: ماده هفت قانون حمایت از حقوق مصرف­ کنندگان در کشور رعایت نمی شود و این قانون مبتنی بر آن است که تبلیغات اغوا کننده ممنوع و جرم است؛ اما در برخی رسانه ها انجام می شود. وی گفت: باید فضای شهری و بیلبوردها برای واحدهای برتر رایگان باشد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :