آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213508
تاریخ انتشار : 24 تیر 1396 1:59
تعداد بازدید : 1157

شرکت های فاوا برای دریافت وام به وزارت ارتباطات بروند

معاون وزیر ارتباطات گفت: تسهیلات در قالب وام وجوه اداره شده به تمامی شرکت های فناوری اطلاعات متقاضی وام از این وزارتخانه اختصاص خواهد یافت.

مهر- برات قنبری گفت: یکی از مدل های حمایتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از بخش خصوصی این حوزه، اعطای تسهیلات در قالب وام وجوه اداره شده به شرکت های این حوزه است.
وی ادامه داد: در این زمینه معاونت نوآوری و فناوری وزارت ارتباطات، نسبت به شناسایی شرکت های این بخش و دریافت تقاضای تسهیلات از سوی آن ها اقدام می کند و سپس این تقاضا از طریق کارگروه های تخصصی بررسی می شود. در نهایت معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات، درباره تامین اعتبار این کسب و کار ها اقدام می کند.
معاون برنامه ­ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات گفت: سال گذشته در ۴ مرحله و پس از محاسبه توان مالی شرکت های متقاضی دریافت وام وجوه داره شده، این تسهیلات به تمامی متقاضیان تعلق گرفت. برای سال ۹۶ نیز مشکلی درخصوص تامین اعتبار نداریم و منابع مالی وجود دارد. به نحوی که تاکنون به هر میزان تقاضا پاسخ داده شده است.
به گفته قنبری مطابق با برنامه بودجه سال ۹۶، مبلغ ۱۴۰ میلیارد تومان از محل منابع داخلی این بخش، برای کمک به سرمایه گذاری های خطرپذیر، ایجاد اپراتور های ارایه­ کننده خدمات الکترونیکی در کلیه بخش ها، حمایت از پروژه ها و طرح های اشتغال ­آفرین یا صادرات کالا و خدمات در این بخش توسط بخش های خصوصی و تعاونی به صورت وجوه اداره شده اختصاص یافته است.
وی درباره طرح های فناورانه که به آن ها وام وجوه اداره شده تعلق می گیرد، گفت: این تسهیلات با هدف ارتقا و توسعه کاربرد و افزایش توانمندی بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور و تولید برنامه های نرم افزاری و نیز ایجاد زمینه صدور خدمات فنی و مهندسی در این بخش از محل منابع داخلی شرکت ها و سازمان های وابسته وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، به صورت تسهیلات ارزان­ قیمت در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.
قنبری با بیان اینکه این هزینه برای حمایت از تحقیقات، طرح های توسعه ای، اشتغال ­آفرینی یا صادرات کالا و خدمات اختصاص یافته است، گفت: اعطای تسهیلات به ۴ گروه تولید و توسعه تجهیزات، توسعه نرم­ افزار، توسعه محتوا و خدمات و نیز تولید و توسعه در زمینه امنیت اطلاعات تعلق می گیرد.
معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه شرکت های متقاضی تسهیلات باید طرح کسب­ و­کار خود را ارایه دهند، گفت: حداکثر مبلغ تسهیلات اعطایی به هر متقاضی حدود ۳ میلیارد تومان است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :