آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213500
تاریخ انتشار : 22 تیر 1396 1:37
تعداد بازدید : 485

قفسه

قفسه

دست نوشته ها
 نویسنده: فرهاد کشوری
 ناشر: نیماژ
قیمت: 9 هزار و 500 تومان
رمان دست نوشته ها بر اساس دو ساخت بنا شده است؛ یکی از ساخت ها پنهان است. در این ساخت که به حوزه کار قاتل و انگیزه های قتل مربوط است جز ارجاعات اندکی که گفته شده است چیز بیشتری دستگیرمان نمی شود. ساخت دیگر که روشن است و کلیت مکتوب رمان را شامل می شود؛ شاهد قتلی که تمام تلاشش این است که از دست قاتلی که در پی پاک کردن ردپایش همه جا در تعقیب اوست، دامان خود را برهاند و چون در این کار توفیق نمی یابد. ساخت پنهان یا تاریک داستان زمینه ای گسترده تر از فضای رمان دارد؛ گستره ای که پیش از آغاز کتاب، در عمق تاریخ و فهم تاریخی شخصیت اصلی رمان (و به مدد او خواننده رمان )وجود دارد و در طول رمان و پس از پایان کتاب نیز در ذهن خواننده اش هر لحظه تکرار و پژواک می شود.


برف سیاه 
 نویسنده: میخاییل بولگاکف
مترجم: احمد پوری
 ناشر: نیماژ
  قیمت: 15 هزار تومان
در دوران استالین نویسنده جوانی رمانی می نویسد. این اثر در هزار توی سانسور اول تبدیل به نمایشنامه می شود و نمایشنامه به تدریج موضوعش را از دست می دهد. برف سیاه طنز تلخی از اوضاع جامعه ادبی دهه سی در مسکو است.

پشت درخت توت
 نویسنده: احمد پوری
 ناشر: نیماژ
قیمت: 16 هزار تومان
زندگی ساده معلمی در روستا در کوران سیاسی دهه چهل دچار توفانی سهمگین می شود. مسیر عادی این زندگی پیچ های فراوانی می خورد و شخصیت های این برهه زیر ذره بین قرار می گیرند.

مکافات
 نویسنده: علی شروقی
 ناشر: نیماژ
 قیمت: 22 هزار تومان
داستان سرباز وظیفه ای است که حین خدمت سربازی به واسطه آشنایی با ستوان وظیفه ای به نام اردوان پازوکی گرفتار رابطه عاشقانه غریب و پیچیده ای با دختری به نام مرضیه می شود، راوی این رمان یک راوی متوهم است و همین موضوع در جاهایی رمان را رمزآلودتر می کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :