آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213498
تاریخ انتشار : 22 تیر 1396 1:33
تعداد بازدید : 731

کنترل مرزهای امریکا با پهپاد و حسگر

دانشگاه آریزونا در حال اجرای طرحی است که در صورت نهایی شدن، کنترل مرزهای پهناور آمریکا را بر عهده پهپادها و حسگرهای هوشمند خواهد گذاشت.


مهر- استفاده از فناوری های هوشمند راه حلی هوشمندانه تر از دیوار کشیدن به دور آمریکا خواهد بود که دونالد ترامپ رییس جمهوری حامی آن است. 
محققان دانشگاه آریزونا در حال طراحی یک شبکه هوشمند خودکار مبتنی بر هوش مصنوعی پیشرفته هستند که می تواند به طور آنی اطلاعات مربوط به شرایط مرزهای ایالات متحده را با استفاده از پهپادها، حسگرهای هوشمند و دیگر فناوری ها رصد کند و از این طریق کل مرز ۳۰۶۰ کیلومتری ایالات متحده با مکزیک را رصد کند. 
دانشگاه آریزونا برای اجرای این طرح طی مدت سه سال ۷۵۰ هزار دلار بودجه از اداره تحقیقات علمی نیروی هوایی ارتش آمریکا دریافت کرده و قرار است اجرای آن را از ماه مارس آغاز کند. 
تکمیل این طرح تا سال ۲۰۲۰ زمان خواهد برد. وزارت امنیت داخلی امریکا نیز در اجرای طرح یاد شده همکاری خواهد کرد و مدل سازی رایانه ای آن زیر نظر این وزارت خانه انجام خواهد شد. این مدل سازی مربوط به نحوه چینش و پرواز پهپادها در نقاط مرزی است تا کنترل و نظارت بر تمامی این مناطق با دقت بالا و به طور آنی تضمین شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :