آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213495
تاریخ انتشار : 22 تیر 1396 1:28
تعداد بازدید : 704

20 میلیون نفر

مایکروسافت قصد دارد دورافتاده ترین نقاط آمریکا را تحت پوشش خدمات اینترنت پرسرعت قرار دهد و به این منظور با مقامات ۱۲ ایالت در این کشور به توافقاتی دست یافته است.


فارس- مایکروسافت به این منظور از فناوری بی سیم بهره می گیرد و به طیف های فرکانسی آزاد که شبکه های تلویزیونی از آنها برای پخش برنامه استفاده نمی کنند، متوسل خواهد شد.
پیش بینی می شود دو میلیون نفر از ساکنان نواحی روستایی دورافتاده آمریکا در قالب این خدمات و ظرف 5 سال آینده به اینترنت پرسرعت بی سیم دسترسی پیدا کنند.
پیش از این کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا پشتیبانی خود را از اجرای چنین طرحی اعلام کرده بود. بر اساس آمار موجود بیش از 20 میلیون نفر در سراسر آمریکا و به خصوص در نواحی صعب العبور و روستایی دورافتاده به اینترنت دسترسی ندارند.
پیش از این برخی دیگر از شرکت های آمریکایی مانند گوگل و فیس بوک هم طرح های مشابهی را برای ارائه خدمات اینترنت پرسرعت ارزان قیمت به اجرا گذاشته بودند که البته هیچ یک به سرانجام نرسیده است.
مایکروسافت برای اجرای طرح یادشده از فناوری بی سیم موسوم به فضای سفید یا white space  بهره می گیرد. بدین منظور از طیف های فرکانسی بدون استفاده در آمریکا برای ارائه خدمات اینترنت بی سیم استفاده می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :