آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21349
تاریخ انتشار : 19 دی 1391 10:22
تعداد بازدید : 590

شاپرک، POS های گمشده را پیدا می کند

رییس هیات مدیره آسان پرداخت پرشین با اعلام احتمال مجاز شدن تسویه آنی برای برخی از صنوف طی ماه های آینده گفت: از روز اول هم قرار بود برای برخی از صنوف تسویه آنی مجاز باشد، قطعا طی ماه های آینده این امر محقق خواهد شد. اما کارمزد خاص خود را خواهد داشت و این سرویس بدون کارمزد نخواهد بود.

خبرگزاری موج- مهدی شهیدی گفت: برای خریدهای آتی نیز قرار است کارمزد وضع شود و هیچ بعید نیست تا قبل از پایان سال این قضیه عملیاتی شود.
شهیدی در مورد مزایای و معایب سامانه شاپرک نیز گفت: سامانه شاپرک از منظر طرح اجرایی مشکلی ندارد و نمی‌توان به آن ایراد وارد کرد.
وی افزود: شاپرک طرحی نبوده که یک شب شروع به کار کند. تقریبا دو سه سال است که این سامانه مورد بررسی کارشناسان قرار گرفته؛ به همین جهت باید گفت که هر نیازی که شبکه بانکی در بخش پرداخت داشته، با این سامانه انجام می‌شود و تمام جزییات در این طرح پیش‌بینی شده است.
رییس هیات مدیره آسان پرداخت پرشین در خصوص اخباری مبنی بر ایجاد مغایرت‌ها پس از اجرای سامانه شاپرک نیز گفت: شاپرک در این قضیه مقصر نیست؛ در واقع هماهنگ نبودن شبکه پایانه‌های فروش موجب ایجاد این مغایرت‌ها شده است. نرم‌افزار نصب شده روی پایانه‌های فروش و وضعیت ارتباطی پایانه‌ها با یکدیگر متفاوت است و در نتیجه اتفاقاتی می افتد که بعضا پیش‌بینی نشده است.
وی یکی از مزایای شاپرک را که تاکنون درباره آن صحبتی به میان نیامده پیدا شدن pos‌های گمشده دانست و گفت: تمامی پایانه‌هایی فروشی که در بازار هست، باید تمامی اطلاعات خود را در سیستم شاپرک ثبت کنند، با ثبت این اطلاعات، به صورت اتوماتیک بسیاری از POSهای گمشده پیدا می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :