آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213484
تاریخ انتشار : 22 تیر 1396 1:7
تعداد بازدید : 389

قبل از خرید آنتی ویروس این مطلب را بخوانید

نرم افزارهای آنتی ویروس از دسته نرم افزارهایی هستند که بازاری چهارفصل دارند.

فناوران- در حال حاضر نرم افزارهای آنتی ویروس در برندهای گوناگون و انواع مختلفی در بازار موجودند که در بیشتر موارد عملکرد یکسانی دارند و همین تنوع زیاد می تواند موجب سردرگمی خریداران هنگام انتخاب می شود. با توجه به این موضوع این هفته به نکاتی که باید هنگام خرید آنتی ویروس مورد توجه قرار گیرد پرداخته ایم. اگر در این زمینه کنجکاو هستید این مطلب را
بخوانید.

 برند مورد نظر را مشخص کنید
در حال حاضر برندهای گوناگونی در بازار نرم افزار آنتی ویروس موجودند که هر کدام بسته به تعهدات شرکتی خدمات گوناگونی به خریداران ارایه می دهند. توصیه ما به شما این است که قبل از انتخاب برند در مورد شرکت فروشنده و خدمات ان تحقیق 
کنید.

 تک کاربره یا چندکاربره
به صورت کلی آنتی ویروس های چندکاربره فروش بیشتری در بازار دارند تا نمونه های نک کاربره. شما می توانید به صورت گروهی برای خرید انتی ویروس اقدام کنید و یک آنتی ویروس 3 کاربره را روی سه دستگاه نصب کنید. یا حتی اگر چند سیستم دارید از این آنتی ویروس ها استفاده کنید.
 اوریجینال بخرید، نه قفل شکسنه
خرید آنتی ویروس اوریجینال نه تنها امنیت بیشتری برای دستگاه شما فراهم می کند،بلکه آنتی ویروس با به روز رسانی در طی زمان، شما را در مقابل آلودگی جدید نیز محافظت می کند. برای تهیه محصولات اوریجینال می توانید از فروشگاه های معتبر موجود در بازار و یا سایت های معتبر اینترنتی استفاده کنید. در جستجوهای پر خطر از نرم افزارهای ضد جاسوسی استفاده کنیدبسیاری از کاربران برای این که از شر ویروس های اینترنتی در امان بمانند، به نرم افزارهای ضدجاسوسی (Anti Spyware) پناه می برند.اما اگر انتخاب برنامه های ضدجاسوسی و ضدتبلیغاتی از روی دقت صورت نگیرد، درمان ممکن است بدتر از خود مرض از آب در بیاید. اگر به دنبال راهی برای مقابله با پاپ آپ ها هستید، گوگل، یاهو و MSN ابزارهای خوبی برای مسدود کردن این پنجره ها را به طور رایگان عرضه می کنند. 

 به نرخ شاسایی ویروس کش ها توجه کنید
نرخ شناسایی یا میزان کشف ویروس هر آنتی ویروس مهم ترین ویژگی یک آنتی ویروس است.این ویژگی نشان می دهد که در زمان انتشار یک ویروس نرخ شناسایی و محافظت از سیستم به چه میزان است.

 تعداد به روز رسانی را مد نظر قرار دهید
هر چه تعداد به روز رسانی یک آنتی ویروس بالاتر باشد، نشان می دهد که شرکت عرضه کننده سریع تر به عرضه امضاهای ویروس های جدید می پردازد و طبیعتا سیستم ها با توجه به به روزرسانی های بیشتر با احتمال آلودگی کمتری روبه رو هستند.

 میزان سنگینی نرم افزار را در نظر بگیرید
هر کدام از محصولات آنتی ویروس، بسته ای شامل امکانات مختلف از جمله آنتی ویروس، ابزارهای پیشگیری، ضد هک، ضد هرزنامه، کنترل ابزارهای جانبی، رمزنگاری، مدیریت رمز عبور و… ارائه می دهند که بر اساس مشخصات سخت افزاری سیستم می تواند کندی محسوس و یا غیرمحسوسی را در روند کاربری کامپیوتر ایجاد کند که با توجه به مشخصات سخت افزاری دستگاه و امکانات مورد نیاز به انتخاب آنتی ویروس مبادرت کرد.

 به قیمت کالا توجه کنید
نکته ای که باید به آن توجه بسیار شود قیمت آنتی ویروس های موجود در بازار است. با توجه به فرهنگسازی های صورت گرفته در چند سال گذشته از یک سو و افزایش ضریب نفوذ اینگونه از نرم افزارهای امنیتی از سوی دیگر، بسیاری از تولیدکنندگان مطرح جهانی با کاهش قیمت های خود سعی کرده اند تا بتوانند زمینه استفاده از یک آنتی ویروس مناسب را برای تمام کاربران دنیای دیجیتال فراهم آورند. به همین دلیل این کالا در تنوع قیمتی گوناگونی در بازار موجود است که می توانید با توجه به نیاز خود و میزان مراجعه خود به فضای پر خطر از یک آنتی ویروس مناسب استفاده کنید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :