fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 213474
  تاریخ انتشار : 22 تیر 1396 0:6
  تعداد بازدید : 421

  بند ساعت هوشمند با قابلیت کنترل پهپاد

  دانشمندان مرکز تحقیقاتی امپا (Empa) در سوییس بند ساعت هوشندی ساخته اند که می توان از آن در کنترل کردن یک پهپاد استفاده کرد.

  ایسنا- بر اساس گزارش گیزمگ، اگرچه در حال حاضر سیستم هایی وجود دارند که به کاربر امکان کنترل ابزارها را با استفاده از حرکت دست می دهند، اما آن ها معمولا به حسگرهای دیداری مانند دوربین ها یا شتاب سنج ها و ژیروسکوپ ها وابسته اند.
  بند ساعت ابداعی که ظاهر آن معمولی به نظر می رسد، حاوی فیبرهای چاپ سه بعدی است که پیزو مقاومتی (پیزورزسیستیو) هستند. این یعنی مقاومت الکتریکی آن ها در واکنش به فشار مکانیکی تغییر می کند و در این جا فشار مکانیکی هنگام اشاره کردن با انگشت یا مشت کردن، به مچ دست وارد می شود.
  این تغییرات در مقاومت که با ژست های مختلف هم متغیرند، به سیگنال های دستوری تبدیل می شوند و سیگنال ها در نهایت به صورت بی سیم به سامانه ای مخابره می شوند که بند ساعت باید آن را کنترل کند.
  در حالت پهپاد، حرکت دادن موج وار دست به چپ یا راست موجب چرخیدن سامانه می شود و مشت کردن دست هم باعث فرود آمدن آن می شود.
  یکی دیگر از ویژگی های این فناوری توان شناسایی ژست های ظریف و ریز است. در حالی که در سیستم های کنونی شناسایی ژست، ژست ها باید بزرگ تر، تعریف شده تر و دارای طیف سرعت خاصی باشند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :