آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213436
تاریخ انتشار : 21 تیر 1396 12:21
تعداد بازدید : 823

22 فرودگاه

از این به بعد به جای به همراه بردن کارت شناسایی و کارت پرواز به فرودگاه برای سوار شدن به هواپیما تنها می توانید از اثر انگشت خود استفاده کنید.

مهر- خطوط هواپیمایی دلتا این ابتکار را در امریکا اجرایی می کند و مسافران با قراردادن دو انگشت میانی خود روی یک دستگاه اسکنر می توانند احراز هویت کرده و سوار هواپیما شوند. با استفاده از این فناوری ابتکاری فرایند طولانی و وقت گیر تهیه چک لیست مسافران حذف می شود و به سرعت می توان آنها را برای پرواز آماده کرد. 
سیستم ابتکاری مورد استفاده دلتا ایرز، مبتنی بر فناوری بیومتریک خاصی است که شرکت کلیر در نیویورک ابداع کرده است. هواپیمایی دلتا برای استفاده از این فناوری کیوسک های اسکن متعددی را در ۲۲ فرودگاه آمریکا نصب کرده است. 
اگرچه استفاده از سیستم اسکنر مذکور به تسریع فرایند پرواز و احراز هویت مسافران منجر می شود، اما برخی نگرانی های امنیتی درباره حفظ حریم شخصی مسافران و امنیت آنها نیز وجود دارد. زیرا علاقه مندان به استفاده از سیستم یادشده باید گواهینامه خود را اسکن کنند و در اختیار سیستم مذکور قرار دهند و علاوه بر این باید شماره تامین اجتماعی شان را نیز در آن وارد کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :