آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213420
تاریخ انتشار : 21 تیر 1396 12:3
تعداد بازدید : 575

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری اعلام کرد:

آغاز ش کل‎گیری کسب‎و کارهای نوپای انیمیشن در مرکز CGI

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: ایران باید با استفاده از خلاقیت جوانان سهم خود را از بازار ۳۰ میلیارد دلاری تولید محتوای دیجیتال از آن خود کند، اما شکوفایی ظرفیت بسیار خوب سرمایه گذاری در این عرصه نیازمند توجه به خلاقیت و نوآوری جوانان است.

فناوران - سورنا ستاری در مراسم افتتاح مرکز تصویرسازی رایانه ای (CGI) درخصوص توانمندی کشور در حوزه تولید محتوای دیجیتال و انیمیشن گفت: حوزه انیمیشن، حوزه ای نیست که به دست دولت پیشرفت کند و با وام شکل بگیرد؛ رشد این بازار نیازمند سرمایه گذاری بخش ‎خصوصی بهره مندی، توانمندی خلاقانه و نوآوری جوانان و همچنین توجه به سرمایه گذاری های جسورانه است.
ستاری مهم ترین سرمایه برای پیشرفت این حوزه را شرکت های نوپا، فناوری، خلاقیت و نیروی انسانی دانست و افزود: این شرکت ها دارایی فیزیکی ندارند و از خلاقیت و دارایی های فکری به عنوان مهم ترین سرمایه برای موفقیت در فروش و خلق ثروت بهره می‎برند.
وی با بیان تحولی که شرکت های نوآور در بازار سرمایه و اقتصاد ایجاد می کنند، گفت: این شرکت ها به زودی جای شرکت های بزرگ را خواهند گرفت و قطعا زمینه ساز تحولی بنیادین در اقتصاد خواهند شد همچنانی که اکنون نیز بسیاری از کسب و کارهای نوپا که از فعالیت آن ها کمتر از یک سال می‎گذارد مرزهای پیشین اقتصاد را جابه جا کرده و اکنون به درآمدهای میلیاردی دست یافته اند.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، با بیان اینکه کسب و کارهای نوپا فرهنگ جدیدی را وارد اقتصاد کشور کرد، افزود: با کسب و کارهای فناور یک فرهنگ جدید وارد ساختار اقتصادی کشور خواهد شد که البته این فرهنگ از سالیان پیش در میان ایرانیان وجود داشته است اما تکیه به درآمدهای نفتی آن را به دست فراموشی سپرده بود. 
معاون علمی رییس جمهوری، راه‎اندازی مرکز تصویرسازی رایانه ای را نمونه‎ای برای آغاز شکل گیری کسب‎و کارهای حوزه انیمیشن دانست و گفت: این مرکز زیرساختی برای توسعه فعالیت های دانش بنیان در این حوزه است. اگر پای جوانان به این عرصه باز شود سرمایه گذاران بخش خصوصی به سرمایه گذاری در این حوزه ترغیب خواهند شد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :