آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213403
تاریخ انتشار : 21 تیر 1396 11:14
تعداد بازدید : 708

مسعود شنتیایی، رئیس اتحادیه:

اتحاديه شركت‎هاي فني مهندسي حفاظت الكترونيك هر سال صددرصد رشد می کند

يكصدمين جلسه كميسيون مشاوره، طراحي و نظارت اتحاديه سراسري شركت‎هاي فني مهندسي حفاظت الكترونيك و شبكه‎هاي ايمني با حضور اعضای هيات مديره برگزار شد که در این جلسه ضمن ارایه شرح فعاليت‎هاي صورت پذيرفته از سوی اين كميسيون، اعلام شد که با کارکارشناسی دقیق قراردادهای تیپ و یکپارچه در 4 بخش تامین تجهیزات، نصب و اجرا، تامین و نگهداری و مشاوره آماده و روی سایت اتحادیه برای استفاده اعضا گذاشته شده است.


فناوران - محمدعلي شخصيان، رییس كميسيون مشاوره، طراحي و نظارت در این خصوص گفت: همواره اشکالاتی در نحوه قرارداد شرکت‎ها با بخش دولتی وجود دارد که عمدتا موجب ضرر شرکت‎ها می‎شود. در این راستا یکی از فعالیت‎های مهم کمیسیون مطالعه روی قراردادهای منسجم و یکپارچه در سطح صنف بوده که با تلاش برخی از اعضای کمیسیون، نمونه‎ای از قراردادهای تیپ بی طرفانه آماده و روی سایت اتحادیه گذاشته شده است. 
وی افزود: اقدام دیگر کمیسیون بازدید از شرکت های عضو اتحادیه شركت‎هاي فني مهندسي حفاظت الكترونيك است تا با نحوه فعالیت آنها بیشتر آشنا شویم.
در ادامه جلسه مسعود شنتیایی، رییس اتحاديه سراسري شركت‎هاي فني مهندسي حفاظت الكترونيك و شبكه‎هاي ايمني درباره دلیل تشکیل این اتحادیه گفت: با توجه به ساماندهي شركت‎هاي فعال در زمينه سيستم‎هاي حفاظت الكترونيكي و شبكه‎هاي ايمني در سطح كل كشور و سازماندهي شركت‎هاي مزبور در جهت نظام‎مند كردن بازارهاي فعاليت و نيز حمايت از حقوق آنان در اجراي قراراد‎هاي منعقده سازمان‎هاي دولتي و عمومي تصميم براي ايجاد يك تشكل منسجم و سراسري در سطح كشور گرفته شد. 
وی افزود: سرانجام پس از سه سال در روز 29تیرماه 89  تلاش هیات موسس به ثمر نشست و جمع كثيري از شركت هاي همكار با حضور رسمي در اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي ايران همراه با نظارت نماينده رسمي اتـاق بازرگاني ايران و تصويب اسـاسنامه اتحاديه سراسري شركت‎هاي فني مهندسي حفاظت الكترونيك، اولين گام براي ايجاد تشكل فوق برداشته شد و با راي قاطع در تصويب اساسنامه و انتخاب اعضای هيات مديره به مدت سه سال براي حفظ و حمايت قانوني از اعضاي خود اقدام کردند.
شنتیایی با بیان اینکه اتحادیه مذکور اکنون 240 عضو دارد، گفت: تشکل‎ها معمولا سالانه 20 تا 30 درصد رشد دارند، اما اعضای اتحادیه شركت‎هاي فني مهندسي حفاظت الكترونيك و شبكه‎هاي ايمني هر سال در مقایسه با سال قبل دو برابر شده است. یعنی صددرصد رشد داشته است.
وی افزود: این نشان می‎دهد که در جامعه امروز مساله ایمنی و حفاظت بسیار پراهمیت است و یک بنگاه اقتصادی نمی‎تواند بدون کمک ابزارهای حفاظتی و ایمنی، زوایای مختلف فعالیت خود را اعم از حقوقی، خدماتی و تولیدی کنترل کند.
شنتیایی اضافه کرد: اداره شهرها نیز اکنون بدون ابزارهای حفاظتی و ایمنی امکان‎پذیر نیست؛ چراکه منجر به شفاف‎سازی می‎شود.
رییس اتحاديه سراسري شركت‎هاي فني مهندسي حفاظت الكترونيك و شبكه‎هاي ايمني همچنین گفت: با توجه به ارجاع امور غیرحاکمیتی به تشکل‎ها، این امکان برای اتحادیه به وجود آمده تا در هیات‎های حل اختلاف مالیاتی، بیمه و گمرک نماینده‎ای معرفی کند تا نظر کارشناسی اتحادیه مورد توجه قرار گیرد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :