آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213401
تاریخ انتشار : 21 تیر 1396 11:9
تعداد بازدید : 1364

با کاهش در تعرفه سیم‌کارت‌های دائمی صورت گرفت:

جنگ قیمتی رایتل با ایرانسل

رایتل با کاهش تعرفه مکالمات برای مشترکان سیم کارت های دائمی، وارد جنگ قیمتی با ایرانسل شد.

فناوران - پس از اعلام کاهش تعرفه مکالمه سیم کارت های دائمی ایرانسل، رایتل با کاهش چشمگیر تعرفه مکالمات برای مشترکان سیم کارت های دائمی خود، این تعرفه را به دقیقه ای 299 ریال رساند.
براساس جدول تعرفه های پایه که در سایت رایتل منتشر شده است، مکالمه درون شبکه و برون شبکه برای سیم کارت های دایمی این اپراتور 299 ریال تعیین شده تا 34 ریال ارزان تر از تعرفه های ایرانسل باشد.البته نکته اصلی در این ماجرا این است که هم رایتل و هم ایرانسل این تخفیف را برای سیم کارت های دائمی که سهم ناچیزی در سبد کالایی آنها دارند، در نظر گرفته اند. موضوعی که سبب اعتراض مشترکان ایرانسل شده و می تواند اعتراض مشترکان رایتل را هم برآورده کند. براساس خبری که ایلنا منتشر کرده است، بسیاری از مشترکان ایرانسلی در چندین روز گذشته در توییتر و اینستاگرام به خدمات جدید این اپراتور واکنش نشان داده اند که برخی از آنها مربوط به ضرر بسیار زیاد خریداران سیم کارت های دائمی با شماره های رند یا غیر رند در چندین سال گذشته و برخی دیگر از آنها مربوط به عدم کاهش تعرفه مکالمه برای مشتریان اعتباری است. همچنین بسیاری از کاربران فضای مجازی تبلیغات جدید ایرانسل را غیر واقعی دانسته و این مسایل را به روشی برای جذب مشتری تشبیه کرده ‎اند.
کاربران ایرانسلی به دنبال کاهش تعرفه برای سیم کارت های اعتباری مانند سیم کارت های دائمی ایرانسل هستند، چرا که این شرکت باید به اکثر مشترکان خود که سیم کارت های اعتباری دارند اهمیت دهد. همچنین مشترکان دائمی ایرانسل نگران سیم کارت های دائمی خود هستند که در چندین سال گذشته با هزینه بیشتری خریداری کرده اند و حالا قیمت کمتری در بازار دارد و باعث شده تا آنها ضرر زیادی کنند و خواستار بازگشت قیمت سیم کارت به قیمت قبلی هستند.
برخی از پیام های مشترکان ایرانسلی به این شرح است:
- اگر هزینه مکالمه ایرانسل رو کم می کنین، پس واسه همه کم کنین نه فقط دائمی ها
- ایرانسل هنر کرده! اگر خیلی ادعاش می شه تعرفه خوب می ده بیاد واسه اعتباری ها رو هم کم بکنه.
- من الان سیم کارت اعتباری دارم، برم یه سیم کارت دائمی هم بخرم که می خواد نرخ مکالمه کمتر بده؟ می خوام نده، بیاد همون هزینه اعتباری رو  رو کم کنه.
- الان من که کارم خرید و فروش سیم کارته، باید چه کار کنم؟ سیم کارت خریدم سال 88 قیمت 75 هزار تومان از ایرانسل، حالا در کل ارزشش کمتر از 200 هزار تومنه، همین 75 هزار تومن رو سیم کارت همراه اول می خریدم، الان 400 هزار تومان ارزش داشت.
در حالی جنگ قیمتی میان دو اپراتور کشور آغاز شده است که همراه اول با در اختیار داشتن بیشترین سهم از بازار و البته تعداد قابل توجهی مشترک سیم کارت دائمی، فعلا دور از این رقابت قرار گرفته است.
از سوی دیگر سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای ارایه تخفیف، مدت زمان مشخصی در نظر گرفته است که باید دید شامل کاهش این تعرفه ها هم خواهد شد یا نه.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :