آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213397
تاریخ انتشار : 21 تیر 1396 11:3
تعداد بازدید : 1234

آیا اظهار نظر واعظی به معنی تغییر وزیر دولت دوازدهم است؟

واعظی: وزیر بعدی فاوا همین مسیر را ادامه بدهد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به تبیین ویژگی های وزیر بعدی ارتباطات و فناوری اطلاعات پرداخت. موضوعی که گمانه زنی ها درباره احتمال تغییر در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را افزایش می دهد.


فناوران - در حالی که در برخی رسانه ها، احتمال انتصاب محمود واعظی به سمت رییس دفتر رییس جمهور را گزارش کرده اند، محمود واعظی به وزیر بعدی ارتباطات و فناوری اطلاعات توصیه هایی کرد.
واعظی در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان درباره ویژگی های وزیر این وزارتخانه در کابینه دوازدهم بنابر فرمایشات رهبری گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در گذشته کاملا فنی بود اما با اتفاقاتی که در تکنولوژی افتاده، به نوعی در مسایل اقتصادی و حتی سیاسی دخیل شده است.
وی ادامه داد: امروز فضای مجازی در همه امور کشور از جمله فرهنگی، اجتماعی و غیره نقش دارد، بنابراین  وزیری که رییس جمهور برای این وزارتخانه تعیین کند، باید جامعیت داشته باشد تا بتواند وزارتخانه را اداره کند.
واعظی درباره چالش های وزارت ارتباطات که به دولت دوازدهم منتقل می شود، گفت: دغدغه های مقام معظم رهبری بسیار دقیق است ما همواره تلاش کردیم دغدغه های فرهنگی ایشان را مورد توجه قرار بدهیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: در وزارت ارتباطات روی دو محور تمرکز کردیم که یکی از آن ها شبکه ملی اطلاعات است، فکر می کنم شبکه ملی اطلاعات می تواند بسیاری از دغدغه های رهبری را  پاسخ دهد.
وی  گفت: همه دستگاه های فرهنگی، اقتصادی و تمام مجموعه های تولید کننده محتوا و خدمات می توانند مطالب خود را در شبکه ملی اطلاعات بارگذاری کنند.  
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت:  تا پایان این دولت از هیچ تلاشی برای کاهش چالش ها دریغ نمی کنیم، وزیر بعدی نیز باید این مسیر را ادامه دهد.

 بارگذاری سلامت الکترونیکی در شبکه ملی اطلاعات
وزیر ارتباطات همچنین در این  گفت وگو وعده داد سلامت الکترونیکی تا پایان دولت در شبکه ملی اطلاعات اجرایی شود.
محمود واعظی گفت: با وزیر بهداشت صحبت کردیم تا سلامت الکترونیکی تا پایان دولت در شبکه ملی اطلاعات بارگذاری و اجرا شود.
واعظی بیان کرد: چند روز پیش شبکه علمی کشور در بستر شبکه ملی اطلاعات راه اندازی شد. در این زمینه با وزیر بهداشت صحبت کردیم تا با توجه به اهمیت سلامت الکترونیکی  این موضوع  تا پایان دولت در شبکه ملی اطلاعات بارگذاری و اجرا شود. در این مجموعه حضور همه دستگاه ها و حوزه های علمیه اهمیت دارد.

 واکنش اینستاگرامی وزیر درباره فروش اینترنت حجمی
در خبری دیگر، شائبه های به وجود آمده درباره سرنوشت حذف فروش اینترنت حجمی، وزیر ارتباطات را وادار کرد که به صورت مستقیم و در اینستاگرام خود به توضیح جزییات این مطلب بپردازد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز گذشته در اینستاگرام خود گفت: حذف فروش اینترنت حجمی، در حوزه اینترنت ثابت، در دستور کار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار دارد.
واعظی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی  اینستاگرام ، درباره زمان و چگونگی حذف فروش اینترنت حجمی گفت: همانطور که قبلا هم توضیح دادم، موضوع حذف فروش حجمی اینترنت در حوزه اینترنت ثابت برای حمایت از کاربران در دستور کار این وزارتخانه  قرار دارد.
وی ادامه داد: به همین منظور نیز کمیته ای تشکیل شده و تا پایان مرداد ماه نتیجه بررسی و پیشنهاد این کمیته برای تصویب در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مطرح می شود و این گونه تصمیمات پس از تصویب کمیسیون قابلیت ابلاغ و اجرا پیدا می کند.
وی ادامه داد: متاسفانه خبرنگار یک خبرگزاری، با وجود توضیحات و تاکید بر موضوع، صرفا به جهت جلب مخاطب تیتر خبر را به گونه ای تنظیم کرده که گویا از ابتدای مرداد این طرح اجرا می شود و جالب آنکه پس از توضیحات تکمیلی  این وزارت نیز برخی دیگر از رسانه ها با انتخاب تیتر تکذیب کلی خبر، سعی در القای  دوگانگی در ذهن مخاطب کردند. به نظر می رسد برخی خبرگزاری ها و رسانه ها کماکان روش خود را در زمان انتخابات دنبال می کنند و سعی می کنند با ارایه تیتر های متفاوت و تشویش اذهان مخاطبان، تلاش های دولت را برای مردم مخدوش کنند.

 باز هم تقصیر رسانه هاست!
مسوول اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، نیز به وجود آمدن شائبه ها در خصوص حذف اینترنت حجمی را، تقصیر رسانه ها انداخت.
رییس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات گفت: متاسفانه برخی رسانه ها به دنبال از بین بردن شیرینی خبرهای خوب در جامعه هستند.
در خبری که روی سایت این وزارت خانه منتشر شده است، محمدرضا فرنقی زاد گفت: در حالی که وزیر ارتباطات در عید فطر  در اینستاگرام خود گفتند، تا پایان دولت یازدهم پیشنهاد توقف فروش حجمی اینترنت در حوزه اینترنت ثابت ADSL به کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارایه خواهد شد؛ متاسفانه برخی رسانه ها با بیان اجرای این موضوع از مردادماه این شایبه را در ذهن کاربران ایجاد کردند که از ابتدای مردادماه، فروش حجمی اینترنت متوقف می شود.
وی گفت: پس از آنکه این جانب توضیحات تکمیلی مبنی بر اینکه پیشنهاد مربوطه مرداد ماه به کمیسیون تنظیم مقررات ارایه و پس از تصویب کمیسیون مذکور و ابلاغ آن قابل اجراست، باز هم برخی رسانه ها با انتخاب تیترهایی نظیر «تکذیب  توقف فروش حجمی اینترنت» اقدام به انتشار اخباری به صورت منفی کردند که نشان دهنده نیت رسانه های مذکور  برای تلخ کردن شیرینی خبرهای خوب در ذائقه
 مردم است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :